Spalona Wild Card?

Decyzja o momencie wykorzystania Wild Card w FPL jest bardzo ważna. Robisz to zaraz na starcie, gdy zupełnie nie trafiłeś ze składem. Albo, gdy kontuzje i bany zagrażają grającej „11”. Albo by mieć piłkarzy na podwójne kolejki. Albo by odkupić Aguero. Swoją pierwszą WC w sezonie 2016/17 wykorzystałem właśnie z tej okazji. I sprowadzenie Aguero było jedyną dobrą decyzją w GW6. 

Ban dla Aguero skutkował jego sprzedażą. Już wtedy planowałem, że powrót w GW6 „uczczę” wykorzystaniem dzikiej karty. Transfery robiłem niemal przez cały tydzień szlifując ostateczny skład, który miał być nowym otwarciem drużyny od 6. kolejki.

Z tym, że wynik owego otwarcia razi swą niskością..

Drużyna NaNowo w 6. kolejce Fantasy Premier League 2016/17
Drużyna NaNowo w 6. kolejce Fantasy Premier League 2016/17

41 punktów. Dramat. Same place w liczbie sześciu. Trzy razy 1 punkt. Jedno zero. I wyspa Aguero 2×13. 26 z 41 oczek, 2/3 punktów zdobył Kun.

To co boli najbardziej…

Najbardziej bolą place Ibrahimovica i Firmino. Już w sobotę rwałem włosy z głowy…

Nie jest mi po drodze z piłkarzami Liverpoolu. Nie pamiętam kiedy trafiłem któregoś. Był czas, że wyznawałem zasadę „zero LFC w składzie”. Tu się skusiłem. Ożeszty.

Ibra, mocno sprzedawany przed kolejką – był moją nadzieją. W końcu od początku chciałem atak Aguero – Zlatan. Wszystko pod niego robiłem. A tu taki klops od Szweda…

Gdzie te czyste konta?

Mniej, ale też uwierają czyste konta. Znaczy ich brak. Żadnego. A miałem już w składzie Kościelnego zamiast Walkera. Pokusiłem się jednak na wzrost ceny tego drugiego z myślą, że obrońca Arsenalu wejdzie na GW7. No to mam.

Baines wypadł mi w ostatniej chwili i nie mogłem zareagować. A to miała być różnica w obronie.

Mandanda został w składzie nietknięty rewolucją WC. I znowu bez CS. Do tego pech mnie goni – Jakupović stracił(?) miejsce w składzie. Co dalej z bramkarzami?

Zabrakło Arsenalu

Sanchez był w składzie na starcie. Później marudziłem, że go mam. Teraz piłkarz Arsenalu pokazuje, że warto było go mieć. Wyleciał jednak i przy WC nie wrócił. Wolałem Firmino a przede wszystkim atak Aguero – Ibrahimović – Lukaku. Budżet zatem nie zezwolił. Teraz łatwo pisać oczywiście, ale żal ściska…

Do tego wspomniany wyżej Kościelny. Ale ta Chelsea w GW6 zmyliła. Teraz przed Arsenalem otwiera się ciekawy kalendarz. W składzie piłkarzy Arsenalu… brak.

Czy spaliłem Wild Card? Taka myśl przewija się już od soboty.

Tylko kalendarz uspokaja

Byłem blisko nerwowej reakcji. Kusiło bardzo już w niedzielę…

Przecież Wild Card nie wykorzystuje się z myślą o najbliższej kolejce. W myśl dłuższej perspektywy pojawili się niemal wszyscy piłkarze. 5 kolejek do przodu. Z wyjątkiem braku Kanonierów, pozostali dają perspektywę.

Tego się trzymajmy. Będzie lepiej. To jeszcze nie moment na rzucanie FPL, o którym świetnie napisał Garret z Fantasypl.pl.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...