FantasyPilkarzyki.pl, czyli pierwsze takie multi fantasy

Tego na polskiej scenie fantasy jeszcze nie było. FantasyPilkarzyki.pl weszły na nowy poziom rozgrywki oferując fantasy-kombo złożone z wielu lig: Liga Mistrzów, Premier League, Ekstraklasa, Bundesliga, Primera Division, Serie A, Ligue 1 czy Liga Europy. Projektowi bardzo blisko do daily fantasy. Warto spróbować!

Już na Euro Clapek, legenda fantasy (twórca Pilkarzyki07) po raz pierwszy swój projekt pokazał na Euro 2016. Już wtedy zaskoczył systemem rozgrywek – w skrócie: każdy dzień meczowy był osobną kolejką, na którą wybierało się piłkarzy od nowa.

Żałowałem, że Fantasy Piłkarzyki nie pojawiły się na starcie Ekstraklasy, ale teraz wiem, że warto było czekać. Nowa gra rusza wraz ze startem Ligi Mistrzów.

Nie będę rozpisywał się o całym systemie, bo Organizator szeroko opisał to w zasadach. Zwrócę uwagę tylko na najważniejsze elementy.

Zabawa rusza 13 września (1. deadline do g.20:30) a będzie kontynuowana do końca 2016 roku. Przed nami 18 kolejek. I tu kluczowe: każda kolejka to zestaw 8 najciekawszych meczów w danym dniach z różnych lig i rozgrywek (w tygodniu do dwóch kolejek: środek tygodnia i weekendy).

Na bazie tych meczów mamy dostępną listę transferową. Wybieramy skład na daną kolejkę i czekamy na wyniki. Kolejna ważny element: nie ma opcji transferów. Każda kolejna kolejka to nowa lista transferowa i skład ułożony od nowa.

Rzuca się w oczy, że to rodzaj daily fantasy, czyli rozgrywki na dany dzień (kolejkę ligową). Taki system jest popularny na zachodzie (w USA rynek daily fantasy w ostatnich latach mocno urósł – z tym, że tam to już nie tylko zabawa a przede wszystkim biznes i granie na kasę). Jest jednak kluczowa różnica – suma punktów z kolejek to nasz wynik w całej rozgrywce (przypomnę, 18 kolejek).

Taka rozgrywka to wyzwanie. Tu nie możesz złożyć skład i o nim zapomnieć (jak mawia kumpel z mojej ligi: dać grze grać się samej). Istnieje możliwość ustawiania składu na kolejki do przodu, ale trzeba to zrobić. Nie można zapomnieć.

A że wyzwania prezesi fantasy lubią, warto zagrać!

Rozgrywka: www.fantasypilkarzyki.pl
Zasady: www.fantasypilkarzyki.pl/zasady
Pytania i odpowiedzi (przydatne): www.fantasypilkarzyki.pl/faq
Rozpiska kolejek: www.fantasypilkarzyki.pl/kolejki

Zapraszam do ligi FantasyFutbol.pl. Kod: 738397229

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...