Fantasy Euro 2016 – jak grać? Na kogo stawiać?

Euro już za pasem. Każdy kto rywalizuje w grach fantasy futbolu rozmyśla nad składem i taktyką na turniej. Także i ja. Jak zagrać? Jaką taktykę podjąć? Kogo wziąć do składu? Sam nie podpowiem, ale wiem gdzie szukać. 

Jak grać? To zależy gdzie

Czy nastawiać się na cały turniej czy na jedną kolejkę i odkładać kolejne wybory na później? Podstawowe założenia zależą od gry, w której rywalizujemy. Te najpopularniejsze w Polsce opisałem w poprzednim wpisie.

FantasyPilkarzyki.pl nie martwię się o taktykę na cały turniej. Tu ustala się skład na każdy dzień meczowy. Wyzwania zatem ograniczają się do wyborów typu Martial czy Payet z Francji (nie wiadomo, który zagra); albo czy wystarczy jeszcze na Bale’a (9,5 mln przy 100 mln budżetu). To wyzwania na 1. kolejkę.

W FantasyEuro.pl z kolei nie przejmuję się budżetem. Piłkarze nie mają wartości a ja budżetu. Ogranicza mnie tylko ilość piłkarzy z jednej drużyny. To daje więcej szans na zebranie umownego Dream Teamu – ale też daje szersze pole do popisu przy znalezieniu perełki, której rywale mieć nie będą. Gdy większość rzuci się na Lewandowskiego (w tej chwili 53%), ja wezmę mniej popularnego Milika (3%) 😉
Tu jednak taktykę warto mieć od początku. W grupie po 2 darmowe transfery, przed drabinką – 8. Na starcie warto zatem mieć piłkarzy na trzy mecze grupowe.

W FE2016.pl jest budżet, są wartości piłkarzy i kolejka trwa całą 1. rundę grupową. Jednak tu są płatności. Chcąc rywalizować w ogólnej klasyfikacji trzeba pokusić się o bonusy kapitana (x3) w każdej kolejce. Taktykę na turniej można mieć, chyba, że decyduje się na darmowe transfery co kolejkę.

I wreszcie Uefa Fantasy Euro 2016. Tu jest budżet, kolejka w każdej rundzie grupowej. Mając jednak do dyspozycji Wild Card po rundzie grupowej plus jedną dodatkową Wild Card w całym turnieju – taktyki można obrać różne. „Bajabongo” na starcie a gdy nie wyjdzie – wild card przed 2. kolejką. Lub nastawić się na trzy kolejki w grupie (tylko 1 transfer darmowy w grupach!) i Wild Card zostawić na ćwierćfinały. Jest o czym rozmyślać.
Dodatkowo przy zmianach między dniami meczowymi w trakcie kolejki (szczególnie kapitan!) – można więcej ryzykować opaską na starcie każdej kolejki (na początek ktoś z Francuzów). Szerzej opisał to blog FantasyPL.pl.

Na kogo stawiać?

Kluczowe pytanie. Ronaldo, Ibrahimović, Lewandowski w ataku? A moża Giroud, Rooney i.. Milik?

Gotowych odpowiedz nie ma nikt, ale warto zajrzeć na Fantasypl.pl Spece od Fantasy Premier League w przerwie sezonowej – wzięli na tapetę Euro i sporo analizują. Całość pod kątem Uefa Fantasy Euro.

Korzystając zapewne z danych FantasyFootballScout (w opcji płatnej sporo statystyk z eliminacji do Euro) przygotowali ściągawkę statystyczną skupiając się na ofensywie (stworzone szanse i strzały).

Wykonali też gigantyczną pracę zbierając dane o reprezentacjach – kto bije stałe fragmenty, kto ze względu na cenę wart jest rozważenia. Tu przykład dla Chorwacji i Czech z grupy D. Wszystkie wpisy w tej kategorii bloga.

Przed nami ostatnie godziny „najprzyjemniejszej części każdego fantasy menedżera” jak napisali na FantasyPL. Czyli ustalania taktyki na turniej, składu na 1. kolejkę i tej pewności, że oto zbudowałem najlepszy skład ze wszystkich 🙂 Powodzenia!

 

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...