Kogo na 27. kolejkę Ekstraklasy?

Za nami już pięć kolejek wiosennej edycji Fantasy Ekstraklasa. Kogo na 6. odsłonę, czyli 27. kolejkę Ekstraklasy? Polecamy.

To się może przydać

Kalendarz do końca rundy zasadniczej

Statystyki po 26. kolejce

Drużyna bloga – głosujemy kogo do składu

Jak polecaliśmy poprzednio? Rozliczenie

Kopara poleca

Obrona: Remy (Legia 2,4) Którego tak naprawdę ustawajmy na defensywnym pomocniku. Tak go awizuje przegląd i tak grał tydzień temu. Asysta w meczu z Lechem. Teraz Legia jedzie do Gdańska. Lechia która jest w dołku traci bramki u siebie. Jest jednak zagrożenie efekt ‘Nowej Miotły’ w postaci trenera Stokowca.

Pomoc Piotrowski (Pogoń 1,6) W Szczecinie punktuje, gol i asysta. Gorzej z wyjazdami – wraca z żółtymi kartkami. Zagrożenie, że jak złapie żółtą kartkę, za tydzień nie zagra. Do Portowców przyjeżdżają Pasy i liczę na więcej punktów tylko niż placowe.

Atak: Imaz (Wisła 2,3) Również jest zawodnikiem swojego boiska, zdecydowanie więcej punktów zdobywa przy R22. Jest okazja, bo przyjeżdża słabo grający Śląsk. Wisła jeśli myśli o awansie do górnej 8, musi takie mecze wygrywać. Wobec słabszej dyspozycji Carlitosa może to być strzał w 10. Jest to wybór na jedną kolejkę bo za tydzień Biała Gwiazda przyjeżdża na
Łazienkowską.

Różnica (nisza): Szczepaniak (Piast 1,8) było 2%. Wygrywa rywalizacje z Papadopulosem. W tej edycji strzelił 2 gole. Co prawda jeden anulowany przez wybryki kibiców, ale gol to gol. Piast jedzie do Niecieczy na mecz z Sandecją i to on jest faworytem.

Michciu dorzuca

Obrona: Arsenić (Wisła K. 1,9 mln) – do Krakowa przyjeżdza Śląsk i to ponoć bez Robaka, liczę na czyste konto a i może przy stałych fragmentach dołoży głowę tak jak zrobił to z Arką.

Pomoc: Novikovas (Jagiellonia 2,9 mln) – lider z Białegostoku jedzie do Poznania. Czy wygra? Ciężko stwierdzić. Jednak Novikovas ciągnie całą grę Jagi. Liczby jakie wykręca też promują aby na niego postawić, oprócz gola i asysty to aż 15 kluczowych podań i 14 strzałów na wiosnę!

Atak: Piątek (Cracovia 2,5 mln) – wydaje się, że Cracovia wkracza na właściwe tory. Najgroźniejszy zawodnik pod bramką rywali to zdecydowanie Piątek. W dwóch ostatnich meczach dwa gole, więc poparte formą. Przeciwnik Pogoń gwarantuje otwarty mecz i tutaj liczę na szansę w postaci gola.

Nisza: Brzyski (Sandecja 1,8 mln, posiadanie 2%) – jak ryzykować to ryzykować po całości. Obrońca grający na skrzydle to skarb w fantasy. Minusem jest forma Sandecji. Jednak Brzyski strzela (13 strzałów na wiosnę!), wrzuca (niezliczona ilość) i stwarza okazje innym (5 okazji na wiosnę!). Kiedyś w końcu ktoś dostawi nogę, głowę lub coś innego.

Nowy kończy

Obrona: Sadlok (Wisła, 2,4) – do Krakowa przyjeżdża Śląsk osłabiony brakiem Robaka. Wobec możliwej ławki Bartkowiaka wybieram Sadloka. To szansa na czyste konto oraz asystę – Sadlok wiosną zaliczył 3 kluczowe podania.

Pomoc: Hernandez (Cracovia, 1,9) – Michciu pisał o otwartym meczu w Płocku. Przy 11 kluczowych podaniach, 8 strzałach, w tym 4 z pola karnego – w ostatnich trzech meczach, pomocnik Pasów jest szansą na asysty. To też opcja na dłużej, kalendarz Cracovii jest ciekawy. Przy 3% posiadania to też niszowa opcja.

Atak: Carlitos (Wisła, 4,4) – cierpliwość do napastnika kończy się. Tak jak kończy się zima. To może być zatem przełom dla Hiszpanów.  W liczbach podobny do Imaza (tylko ten ma strzeloną bramkę). W ostatnich 3 kolejkach 8 strzałów, w tym 6 z pola karnego (4 celne). W końcu wpadnie.

Różnica, nisza: Kolew (Sandecja, 1,9, 0%) – prawdziwa nisza. Jeżeli Sandecja ma zdobywać punkty to w takich meczach jak ten z Piastem. Jeżeli ma strzelać gole to za sprawą Kolewa, który w przeciwieństwie do Piszczka ma pewny plac. W ostanich 3 kolejkach Bułgar oddał 9 strzałów, w tym 7 z pola karnego (2 celne), zaliczył także 3 kluczowe podania.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...