Kogo na 22. kolejkę Ekstraklasy?

Razem z redakcyjnym kolegą Michciem i ze wsparciem Kopary wybraliśmy pojedynczych piłkarzy na pierwszą kolejkę wiosny w Fantasy Ekstraklasa. Szukaliśmy też różnic (niszy) na start. Sprawdźcie.

Zanim nasze typy, to się może także przydać:

Kalendarz na pierwsze 5 kolejek

Opcje budżetowe – kim uzupełnić skład

Statystyki z jesieni

Drużyna bloga na nową edycję

Michciu podaje tak:

Obrona – Rymaniak (Korona). Jeden z najlepiej punktujących obrońców na jesieni. Korona gra z Termaliką więc czyste konto jak najbardziej możliwe. Jednak ja liczę na jego ofensywną grę.

Pomoc – Bärkroth (Lech). Podstawowy gracz w sparingach i pod nieobecność Makuszewskiego pewniak. Lech gra z Arką więc może to być strzał w dziesiątkę lub wielka porażka.

Atak – Piątek (Cracovia). Zdecydowanie najlepszy ofensywny gracz Cracovii. Pewne miejsce w składzie. W sparingach 7 goli w siedmiu meczach. Skuteczność mówi sama za siebie. Przeciwnik to Śląsk z dziurawą obroną i słabym bramkarzem.

Różnica (niszowy wybór) – Bartkowski (obrona, Wisła). Posiadanie 1%. Wydaje się, że zagra w pierwszej kolejce z Lechią. O czyste konto będzie trudno ale ma dobry ciąg na bramkę więc asysta jest możliwa na co liczę w tym wypadku.

Nowy dopisuje:

Obrona: Nunes (Pogoń). Obrońca w cenie 1,6 zawsze dobry. Świetne liczby jesienią (45 kluczowych podań – to te ostatnie przed strzałem; drugi z obrońców w całej lidze miał 25), ale raz – nie miał kto kończyć; dwa – jak grała cała Pogoń, widzieliśmy. Teraz przyjeżdża Sandecja i obok czystego konta, można liczyć na asysty. Minusem dalszy terminarz.

Pomoc: Novikovas (Jagiellonia). Cena wysoka (2,8), ale stałe fragmenty, ciąg na bramkę to szansa na punkty w dobrym terminarzu na początek.

Atak: Mares (Zagłębie). Od razu chciałem powiedzieć Piątek, ale Michciu mnie uprzedził. Na przekór proponuję Maresa (2,1) z 5% posiadaniem. Do Lubina przyjeżdża Legia, która nie wiadomo jak będzie grać i od razu zweryfikuje czy uda się zastąpić Świerczoka.

Różnica: Kallaste (Korona). Posiadanie 3%. Co prawda to nie punkty Rymaniaka, ale też różnica do niego w posiadaniu (21%). A też gra ofensywnie (jesienią bramka i 3 asysty, 25 podań kluczowych) i choć na starcie wyjazd do Niecieczy, możliwe czyste konto plus bonusy.

Kopara dorzuca:

Obrona: Diaw (Korona, 1,7). W Ekstraklasie w Niecieczy Korona nigdy nie przegrała. W 6 ostatnich meczach u siebie Bruk-Bet nie zachował czystego konta. Silny, przydatny przy stałych fragmentach gry.

Pomoc: Mateusz Szwoch (Arka 1,9). Przyjeżdża Lech faworyt – którego obrona w sparingach była w śnie zimowym, dużo straconych bramek z niżej notowanymi rywalami (ostatni dopiero mecz z GKS Tychy wygrany 2:0). Zaś moja propozycja to reżyser gry Arki, bijący stałe fragmenty gry – liczę na gola lub asystę . W ostatnim meczu tych drużyn przegranym przez Arkę u siebie to on asystował przy golu Siemiaszki, do tego bramki w sparingach.

Atak: Adam Frączczak (Pogoń 2,0). Któż jak nie on. Na swoich barkach nie raz dźwigał Pogoń, gole w sparingach, egzekutor karnych. W trzech ostatnich ligowych meczach u siebie punktował (2 gole i asysta) na minus następne mecze, ciężki kalendarz.

Różnica (nisza): Jakub Piotrowski. Pomocnik, Pogoń 1,5. 3%. Gole w sparingach, udana końcówka ligi w zeszłym sezonie, ustawiany na defensywnym pomocniku , ale o inklinacjach ofensywnych (po dwóch jego strzałach bramkarz wypluwał piłkę i były dobitki zakończone golami), cena promocyjna. Przyjeżdża Sandecja i wg bukmacherów najpewniejszym zdarzeniem pierwszej kolejki po zimowej przerwie jest zwycięstwo Pogoni.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 2, Średnia: 4,50 z max: 5)
Loading...