Drobna korekta. Czyli 14. kolejka Ekstraklasy

Prezes Fantasy z reguły zmaga się sam ze sobą przed startem nowej kolejki. Kogo sprzedać? Kogo kupić? Kto kapitanem? Są jednak momenty, gdy skład wymaga tylko drobnej korekty. Taką sytuację widzę przed 14. kolejką Ekstraklasy. Kogo do składu?

Owocna 13. kolejka

O dobrych decyzjach transferowych jeszcze napiszę (krąży w głowie tekst), ale takie właśnie miałem tydzień temu. W tekście przed 13. kolejką skupiałem się na Legii, ale cały akapit poświęciłem Frączczakowi z Pogoni. Pisałem

Czy już na Arkę? Do zastanowienia. Później Ruch Chorzów w Szczecinie – tam już musi być.

Na Arkę wziąłem (za Warcholaka właśnie z Gdyni). Dwie bramki, 20 punktów. Whoa! Znam takich co nie tylko kupili a powierzyli jeszcze opaskę. Mistrzowie nosa fantasy.

Pisałem także

Kumpel podrzuca mi różnicę. Małecki – mówi – jest w formie. Na Termalicę jak znalazł! Rzeczywiście „Mały” kusi, szczególnie na 13. kolejkę (TBB w Krakowie). Później wyjazd do Lubina, ale następnie Łęczna w Krakowie. Warto rozważyć. Wisła zaczyna zdobywać punkty.

Małeckiego wziąłem (za Cetnarskiego). Asysta, wywalczony (no, wymuszony) karny, ale 10 punktów. Whoa! 30 punktów dwoma transferami? Brawo ja!

Co prawda o tej Legii tyle pisałem, że wziąłem Ofoe. 4 punkty to niewiele (a trzeci transfer to -3), ale ta Legia w pomocy się przyda (o czym jeszcze niżej).

Robak za 5 punktów powędrował na ławkę.

To jednak nie zmąciło mojego nastroju, 67 punktów to drugi najlepszy wynik sezonu. Zaraz po tym na inaugurację.

Tak to pięknie wyglądało:

Drużyna NaNowo w 13. kolejce Fantasy Ekstraklasa
Drużyna NaNowo w 13. kolejce Fantasy Ekstraklasa

Czy zmieniać?

Patrząc na 14. kolejkę nie widzę dużego pola do zmian. Robak z Kędziorą do składu, Tomasik i Gutkovskis na ławkę. To może wystarczyć.

Ale myślę o korekcie. Od początku stawiałem na Polacka w bramce. Jednak już zapomniałem jak wygląda czyste konto Zagłębia. Może tu korekta?

Zastanawia mnie także Ofoe. Ok, miałem chrapkę na niego, ale teraz myślę o Radovicu.

Niezawodni okazują się Ekstrastats.pl. Wyciągnęli dla mnie dane z 3 ostatnich kolejek:

Liczby mówią Radović. Może to tu drobna korekta?

Warto jednak w tej sytuacji spojrzeć kilka kolejek do przodu. Może jeszcze znajdę miejsce do transferów. Póki co upajam się składem, który może nie wymagać zmian. To rzadki obrazek.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 1, Średnia: 3,00 z max: 5)
Loading...