Co zapamiętamy z 4. kolejki Ekstraklasy

Rach ciach i już 4 kolejki za nami, 20% sezonu. Jeszcze wiele przed nami. A co zapamiętamy z 4. kolejki Lotto Eksraklasy?

Vassiljev musi być

Estończyk pewnym krokiem zmierza w kierunku Nikolica sprzed roku, Rudniewa kiedyś i Żurawskiego w zamierzchłych fantasy-czasach. „Kto go nie ma, nie liczy się w niczym” – mawiamy w naszej lidze.

52 punkty dają mu to średnia 13 na kolejkę. Oczywiście wszyscy to widzą, Vassiljev jest najpopularniejszym piłkarzem i jest już w 43% drużyn Fantasy.ekstraklasa.tv. Czy osiągnie 60%? (Nikolić w Wygraj Ligę jesienią 2015).

Oczywiście w mojej drużynie jest. Od… 4. kolejki. Lepiej późno niż wcale.

Szukanie różnic ma dwa końce

Gdy gonisz rywali, chcesz zaskoczyć czy odbić się od dna – szukasz różnic. Gdy 43% drużyn ma Vassiljeva, w co trzeciej jest Polacek, Furman, M. Paixao a w co czwartej Gutkovskis – próbujesz innych rozwiązań. Gdy większość wystawia jednego kapitana (w mojej lidze Vassiljeva w 4. kolejce), Ty szukasz innego.

Często się to opłaca (u mnie w składzie nikomu szerzej nieznany Gutkovskis w 1. kolejce; kumpel w 3. kapitan Szwoch 2×14, inny w ostatniej transferował Cernycha za 19), ale często ma też drugi koniec.

W 4. kolejce zaryzykowałem z kapitanem Gutkovskisem wiedząc, że większość postawi na Vassiljeva. W perspektywie jego 4 oczek do 14 Estończyka – zły wybór. Kumpel z ligi poszedł dalej – Vassiljeva nie ma wcale, bo „jak mam gonić, muszę mieć innych; w przeciwnym razie lecę w dół”. No i leci. Takie życie Prezesa.

Zasady czasem warto naginać

Jedną z naczelnych moich zasad jest nie przekraczanie limitu dwóch transferów bez prowizji. Jednakże gdy każdy kolejny to -3 a nie -4 jako jestem przyzwyczajony (Wygraj Ligę wcześniej, Fantasy Premier League) – kusi. I skusiłem się.

Vassiljev i Starzyński do drużyny dołączyć musieli. Widziałem dziurę w ataku. Zwoliński i Brożek nie dawali mi nadziei na punkty w 4. kolejce. Decyzja padła, że Zwolińskiemu dziękuję. Dzięki rezerwie budżetowej sprowadziłem droższego Prijovica (3,1). Co ciekawe – rezerwa była na Nikolica (4,5), ale… brakło 0,1. Gdy chcesz mieć Starzyńskiego (3,1) tak to właśnie się skończyło.

Ostatecznie decyzja była zła (Prijović dał 3, przy 2 Brożka i -3 za transfer), ale daje perspektywę na kolejne mecze (kalendarz Legii), więc tym razem nie marudzę. Zagwozdką pozostaje jednak wybór pomiędzy Prijo a Niko – pierwszy więcej strzela, ale w 4. kolejce to drugi był bliżej gola.

Trzon drużyny trzeba modyfikować

Zaczynałem od Polacka – Cotry, Hlouska, Mójty – Cetnarskiego – Brożka jako mojego trzonu – kręgosłupa, licząc, że to część drużyny na całą rundę. Już w 4. kolejce nie było Mójty i Cetnarskiego. Wątpliwości daje Brożek a Cotra w dwóch kolejkach odpoczywał.

Zatem już po 20% rundy warto modyfikować. Do kręgosłupa dołączyli Vassiljev, Starzyński (w 4. kolejce) i Morioka (w 3.). Dwóch pierwszych jestem pewny, trzeci robi robotę w Śląsku, ale nie przekłada się to (na razie) na punkty.

Tako też wyglądała moja drużyna w 4. kolejce. 49 punktów.

Drużyna NaNowo w 4. kolejce Fantasy Ekstraklasa
Drużyna NaNowo w 4. kolejce Fantasy Ekstraklasa

Brak czystego konta Zagłębia musiał wreszcie przyjść. Szkoda, że „Figo” wszedł dopiero w 2. odsłonie. Znowu Cotra poza kadrą i wreszcie punkty dał, choć placowe – Stępiński.

Zmiany w notesie

Wyżej przesuwam Szwocha (1,4), który ma mecz w Gdyni (Śląsk) a choć bęcki w Białymstoku były, jako jeden z nielicznych działał w ofensywie. A że „twierdza Gdynia”.

Niestety wypisany jest Górski (0,9), który w ofensywnej Jagiellonii nie ma pewnego miejsca w składzie.

Pojawia się za to Cernych (2,1), nie tylko za ostatni występ (19 oczek), ale w odpowiedzi do poszukiwań ofensywnych piłkarzy Jagiellonii.

 

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...