Rusza Fantasy Premier League 2017/18 – gdzie szukać podpowiedzi?

Start nowego sezonu FPL jest tuż, tuż. Większość z nas zapewne ma już skład. Ale szlify zapewne zrobimy do końca. Zbieram miejsca, gdzie warto zaglądać nie tylko przed startem, ale i w trakcie sezonu.

Spojrzałem na statystyki bloga i jednym z lepszych tekstów w Google jest ten o podpowiedziach z poprzedniego sezonu. W zasadzie jest aktualny, ale postanowiłem co nieco dodać pod nowy sezon.

Gdzie szukać podpowiedzi?

„Niszowy” blog Fantasypl.pl

Podstawowe miejsce każdego prezesa – jak nie masz w zakładkach, wklepuj Fantasypl.pl. Tu Gruwwa (Jego Twitter) i Garett (TT) wyciągają z innych serwisów esencję. Co ciekawe – prezentują to w świetnej formie (jakże lekkie pióro!).

Mamy tu akademię dla początkującychzestawienie sparingów w pre-sezonie, analizę kalendarza. Przed 1. kolejką także wieści z szatni (czyli raport o kontuzjach) czy rozważania dlaczego Lukaku to najlepsza opcja na opaskę w 1. kolejce.

Dodam tylko cytat z poprzedniego sezonu podsumowujący słowo „niszowy”:

Chłopaki określają swój blog „niszowym”, ale nie dajcie się zwieść – to najchętniej odwiedzane miejsce na polskiej scenie FPL

Polskie centrum FPL na Facebooku

Tego poprzednio nie było. Obserwuję ten fanpage, który prowadzi „jeden z nas” – FPLowych prezesów. Sporo porad, ciekawych wrzutek, analiz drużyn, potencjalnych wyborów. Warto obserwować.

Fantasy Football Scout

Tu zacytuję wpis sprzed roku:

Najlepszym wg mnie – anglojęzycznym miejscem dla fanów FPL jest Fantasy Football Scout. Dostajemy tu sporą dawkę analiz, tak przydatną stronę jak wykonawcy stałych fragmentów, statystyki i sporą społeczność Prezesów.
Aczkolwiek pełne statystyki z OPTY są za płatną ścianą. Za 12,5 funta teraz (15 od 1. kolejki) mamy dostęp do potężnej maszynki (tu szczegóły). Kto ma środki – warto.

Fantasy Football Fix

Ciekawe miejsce z maszynką asystenta (podpowiada na podstawie liczb i analiz – kogo pozyskać, jak ustawić skład, rotować, dawać opaskę).  Acz co raz rzadziej korzystam z tej funkcji. Na pewno jednak FFFix się rozwija, czego efektem jest przenoszenie funkcjonalności za płatną ścianę lub dawanie tam nowych (ciekawych!) funkcji.

W poprzednim sezonie aktywnie korzystałem z aplikacji na telefon, wykorzystując dwie funkcje:

  • przewidywania zmiany cen – dla Twojego składu oraz stworzonej w aplikacji watchlisty. Przewidywania sprawdzają się w dużej mierze. Pomagało to czasem podjąć decyzję o transferze
  • wyników na żywo – w sumie jako bajer, bo szybko podawali bonusy, które w większości pokrywały się z rzeczywistością.

Teraz widzę, że appka nie zaciąga mi danych na nowy sezon, ale to przyda się i tak po starcie.

Fantasy Twitter

O tym nie pisałem poprzednio. Twitter jest pełny Fantasy Maniaków. Aktywna jest tam sama FPL, Gruwwa i Garret z Fantasypl.pl i mnóstwo, naprawdę mnóstwo osób i serwisów, które dostarczają sporo wiedzy. Na Twitterze poznałem sporo osób,  z którymi wymieniam się opiniami, żalami na skład i fantasy życie 🙂

Inne strony

Tu posłużę się „niszowym” blogiem. Jak pisałem, to miejsce praktycznie wystarczy by wiedzieć wiele. Tu polecana lista stron.

Odsyłam też do swojego tekstu z poprzedniego sezonu o przydatnych narzędziach.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 2, Średnia: 5,00 z max: 5)
Loading...