Fantasy Premier League: kogo do składu?

Już tylko godziny do rozpoczęcia zmagań w FPL, czyli Fantasy Premier League. To mój 10. sezon w FPL i choć dotąd wielu sukcesów nie mam, to… wciąż próbuje. Szczególnie w mojej lidze. Jestem już po 107. wersjach składu. Spokojnie dociągnę do 117. Kogo warto do składu?

Pisałem już, gdzie warto zaglądać budując skład. Do tamtej listy dodam jeszcze FPLUpdates.com. I.. mogę stwierdzić, że ogrom informacji (w porównaniu z Ekstraklasą) jest jednocześnie przydatny jak i.. dający jeszcze większego bólu głowy. Takie życie Prezesa.

Aguero i Ibrahimović

To moja pierwsza i wciąż nierozwiązana zagwozdka. Chyba wielu układanie składu zaczyna od Aguero (13,0 mln). Posiadanie (41,5% na g.22 w piątek) na to wskazuje (ale popularniejszy jest de Gea, 43,1%). Kusi równie mocno Ibrahimović (11,5; 39,8%). Jak ich połączyć?

Rozważania na ten temat przeprowadził Garret Fantasypl.pl. Pisze:

Zaletą drużyny z parą: Kun i Zlatan jest maksymalne wykorzystanie korzystnego kalendarza obu Manchesterów oraz elastyczność w wyborze opaski. Proszę zauważyć, że użycie 24.5 milionów na obu bossów pozwala na zagranie w obronie trójką premium obrońców i wstawienie do linii pomocy dwóch pomocników z najwyższej półki.

25% budżetu na dwóch zawodników to dużo, ale wielu, w tym ja rzeknie – warto – bo 50% punktów ;). Niektórzy pójdą dalej, dokładając do nich Kane’a (11,0). To już wyzwanie z szukaniem tanich opcji, ale.. wykonalne. Warto?

Albo Kane’a zamiast jednego z nich. Tu ponownie odeślę do analiz Fantasypl.pl – Ibra czy Kane?

Trzeci napastnik

Jeżeli ktoś rozważa atak Aguero – Ibra, pojawia się pytanie o tego trzeciego. Zakładając, że jednak nie Kane, oraz, że liczymy na grającego – kogo zatem?

Ponownie z pomocą przychodzi Fantasypl.pl, gdzie taka analiza powstała.

Sam zakładam, że trzeci to max 7,0 mln a chętniej 6,0. Widzę tu Okazakiego (6,0) z Leicester. Czy jednak będzie grał w podstawie? Jeszcze 2-3 tygodnie temu byłem przekonany, teraz już nie..

Ciekawą opcją jest Gray (6,5) z Burnley. Burnley? Ktoś zapyta. Ale to, wg FFScout – pierwszy wykonawca karnych. Plus dużo strzelania w sparingach. No ale jednak to Burnley – w 2. kolejce Liverpool (d), w 3. Chelsea (w), w 5. Leicester (w).

Może Andy Carroll (6,5) z West Hamu? W sparingach najwięcej (4) bramek.

Pomocnicy

Tu dopiero mamy wybór. Tzw. premium pomocników (najlepsi i najdrożsi) fajno przedstawiono na Fantasypl.pl.

Na starcie warto pomyśleć o Firmino (8,5) z Liverpoolu i Sanchezie (11,0) z Arsenalu. Obaj mają szansę zagrać w ataku (przez kontuzje innych). Problem w tym, że w 1. kolejce.. grają przeciw sobie.

Liverpool w ogóle może być ciekawą opcją, gdyby nie terminarz (Arsenal w, Burnley w, Tottenham w, Leicester d, Chelsea w).

Ale bardziej niż premium pomocnicy, interesują mnie ci tańsi. Taki Mahrez z ubiegłego sezonu (5,5 na starcie). Taaa….

Fantasypl.pl wpisem „piąty pomocnik” stara się pomóc. Jest w czym wybierać.

Z kolei FPLUpdates.com szuka promocji (tanich) pomocników. Tutaj znaleźli się ci, których mam na liście obserwowanych: Feghouli (West Ham, 5,5) – ciekawe sparingi i Redmond (Southampton, 6,0).

Dużo sobie obiecuję po Townsend‚zie (Crystal Palace, 6,5), którego wychwalali na Fantasypl.pl, a który ma ciekawy terminarz na starcie sezonu.

Obrona

Wielu buduje drużynę „od tyłu”, często robię to i ja, ale w tym sezonie (w 107 wersjach składu) to obronę składałem jako ostatnią. Co oznacza prostą kalkulację = tu szukamy oszczędności.

Oczywiście analiza obrońców (po statystykach) na Fantasypl.pl.

Zawsze kusi mnie Baines (5,5) z Evertonu. Wykonawca karnych, czasem pozostałych stałych fragmentów. Cena zachęca, ale także dlatego, że ostatni sezon był „taki se”.

Teraz kusi mnie Valencia (5,5) z Man United. Onegdaj skrzydłowy, teraz obrońca. Za Mourinho może przechodzić wyżej (a przecie predyspozycje są), przed sezonem prezentował się nieźle.

van Aanholt (5,0 Sunderland) i van Dijk (5,5 Southampton) przewijają się w różnych opracowaniach. Warto rozważyć pamiętając poprzedni sezon.

W ciekawym opracowaniu FPLUpdates o promocjach w defensywie pojawia się jeszcze Williams (5,0 Everton), który zachwycał na Euro. Jeszcze gdy był w Swansea był kuszący, w Evertonie może nawet bardziej. Ale.. kontuzja.

Przez składy przewinął mi się Terry (5,5) i Azpilicueta (6,0) z Chelsea. Kuszący są Fuchs (5,5 Leicester) czy Dann (5,5 Crystal Palace), których dobrze wspominam z poprzedniego sezonu.

Bramkarze, czyli jednak dwóch

Odwieczna rozkmina – czy grać jednym czy dwoma bramkarzami? 

Przyzwyczajony do Ekstraklasy – więcej sezonów pograłem jednym bramkarzem, z drugim „ze szrotu”. Od dwóch sezonów z powodzeniem stosuję taktykę dwóch bramkarzy. To się sprawdza w FPL.

Znowu, ale teraz z największym przekonaniem – odsyłam do Fantasypl.pl, gdzie Chłopaki odwalili kawał roboty pisząc artykuł o rotacji bramkarzy.

Kusi mnie para Fabiański (5,0 Swansea) – Mandanda (4,5 Crystal Palace), ale na starcie będą sobie „wchodzić w drogę”. Na pewno można dać sobie radę ze złożeniem niedrogiej a grającej pary bramkarzy.

Już czas

Zostało 13 godzin, w tym kilka przeznaczonych na sen i zabawę z Córą. Wersja 114. składu jest. Dociągnę do 117. i ruszamy w bój. Po raz dziesiąty!

Tymczasem ostatnie przygotowania wyglądają tak:

Ostatnie szlify w FPL 2016/17
Ostatnie szlify w FPL 2016/17
Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...