Wraca Fantasy 1. liga! Dane z jesieni i sparingów

Po półrocznej przerwie wraca zabawa w Fantasy w 1. lidze. Choć pod nową marką (Polsat Sport) to w zasadzie ta sama rozgrywka. Silnik gry znany z Fantasy Ekstraklasa. Start rozgrywek już w piątek 2 marca. Kogo do składu? Mam trochę cyferek.

Zabawa w F1 tu: fantasy.polsatsport.pl

Start niepełny

Zima dała się we znaki i w 1. kolejce (20. pierwszej ligi) nie odbędą się trzy mecze. Jak informuje Fantasy – po ich rozegraniu punkty zostaną doliczone do pierwszej kolejki. Zatem śmiało można wstawiać do pierwszego składu piłkarzy Chojniczanki, Rakowa, Puszczy, GKSu Katowice, Olimpii i Stali.

Szkoła Fantasy

Zabawa w 1. ligę to prawdziwe wyzwanie – przy danych w Premier League i nawet w Ekstraklasie, tu mamy ich niewiele. Zapewne nie licząc prezesów z miast 1-ligowych (jak ja, z Mielca), wielu będzie miało problem z rozpoznaniem zawodników.  O szkole fantasy pisałem półtora roku temu gdy po raz pierwszy startowała zabawa w 1. lidze.

Są jednak pomocne dane.

Punkty z jesieni

Ktoś w Fantasy 1. lidze wykonał tytaniczną pracę. Przeprowadził symulację zabawy jesienią i dodał punkty piłkarzom. Możemy zatem posiłkować się punktami z jesieni. To bardzo pomocne.

Dane statystyczne i sparingi

Nie mniejszą tytaniczną pracę wykonał kolega – Adrian Mucha (polecam śledzić go na Twitterze), który zebrał dane z Transfermakt a także przeanalizował sparingi. Swoje tabelki przekazał mi a ja je obrobiłem.

Dane z listy transferowej Fantasy 1. ligi zestawiłem z liczbami z Transfermakt i sparingami. Poniżej tabelka, którą możecie też zobaczyć na osobnej stronie.

Dane ułożyłem w kilku arkuszach:

  • wszyscy: cała lista transferowa w kolejności punktów z jesieni
  • wg pozycji: obrońcy, pomocnicy, napastnicy
  • asysty: kolejność asyst wg Transfermarkt
  • PNM: kolejnosć wg punktów drużyny (0,1,3) na mecz zawodnika (dane za Transfermarkt)
  • sparing gol: kolejność wg zdobytych bramek w sparingach
  • sparingi drużyny: zestawienie sparingów drużyn

Niestety nie ma możliwości sortowania i filtrowania. By to zrobić musicie skorzystać ze swojego arkusza (excel jeżeli macie; libre lub open office czy arkusze google – to tu publikuję liczby) – przeklejcie dane i filtrujcie do woli.

Pewien problem sprawiło mi połączenie danych z Transfermarkt i Fantasy 1. ligi – oba źródła miały np. różne nazwiska (Đermanović w Fantasy i Djermanović w TM) i przypisanie pozycji. Robiłem to ręcznie, być może kogoś przegapiłem.

Dane Transfermarkt uwzględniają tylko piłkarzy, którzy mieli co najmniej 4 występy i 200 minut – stąd nie wszyscy mają dane (są punkty z Fantasy, nie ma statystyk z TM).

Mam nadzieję, że tabelki pomogą Wam. W komentarzach wpisujcie polecanych zawodników. Da to wielu z nas odpowiedź na pytanie „kogo do składu?”.

Zapraszam do ligi bloga w Fantasy 1. liga: 66bb622c

 

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 1, Średnia: 5,00 z max: 5)
Loading...