Kogo na 4. kolejkę Fantasy w I lidze?

Czy 3 kolejki to wystarczająco dużo by czuć się pewnie w Fantasy 1. lidze? Zdecydowanie nie. Ale wiemy już sporo. Przed nami 4. odsłona zabawy. Kogo warto wziąć do składu?

Wielu przejechało się dotąd na Górniku Zabrze. Faworyt ligi ugrał do tej pory 1 punkt. Niech to jednak nas nie zmyli. Na Zabrzan wciąż warto stawiać.

Tym bardziej w 4. kolejce, gdy do Zabrza przyjeżdża Pogoń Siedlce z 1 zdobytym golem dotychczas. Jak nie teraz to kiedy Górnik ma zaliczyć wygraną?

Choć ostatnio bramkę zdobył Gergel (3,0 mln) i ma więcej punktów od Plizgi (2,8 mln, punkty 12-10) – bardziej liczę na tego drugiego. Od niego bardziej zależy gra Górnika. Wykonuje wolne. Uderza. Wreszcie wpadnie. A biorąc pod uwagę marność w ataku zabrzan, to Plizga gra często „fałszywą 9”.

Ostatnio zwróciłem uwagę na Kurzawę (1,7). Ofensywnie grający obrońca, często uderza na bramkę. Problem w tym, że w fantasy jest pomocnikiem. Warto jednak rozważyć. Sytuacje bramkowe i 1 gola ma Kopacz (2,5) z defensywy.

Ofensywnie gra Chojniczanka i tu też można upatrywać szansy. Przed piłkarzami z Chojnic starcie ze Zniczem, który swoje dotychczasowe spotkanie na wyjeździe przegrał.

Skupiamy się tylko na piłkarzach ofensywnych, bo Chojniczanka strzela najwięcej, ale także najwięcej traci.

Naturalnym kandydatem jest Biskup (2,6), trzeci najlepiej punktujący piłkarz fantasy. Ale warto uważać, bo 19 z 24 punktów zdobył hattrickiem w 2. kolejce w pozostałych grając na 3 i 2.

Stąd warto zwrócić uwagę na Zawistowskiego (2,5). Bramka i asysta jak dotąd. Ale lepszym wyborem może okazać się napastnik Mikita – ze względu nie tylko na cenę (1,6), ale i statystyki (bramki i 2 asysty).

Chrobry Głogów, który nie zdobył dotąd bramki podejmuje Podbeskidzie. Choć Idzie tylko zremisowało w poprzedniej kolejce u siebie z Wigrami – jest zdecydowanym faworytem spotkania (i ligi). Górali w składzie trzeba mieć.

Regularny (i najlepiej punktujący w całej fantasy) jest Podgórski (2,4) – 28 punktów w 3 meczach. Wykonuje karne, robi grę, a jak pokazał mecz z Wigrami – umie się znaleźć. Musi być.

Demjan (2,5) to mój konieczny piłkarz w ataku. Pamiętam go z Ekstraklasy, gdzie miał swoją rundę. Teraz też będzie regularnie trafiał. Tym bardziej w Głogowie.

Już po 1. kolejce kumpel zwracał uwagę na Sierpinę (2,7). Co prawda cena i statystyki (12 pkt, 5. pomocnik Podbeskidzia) nie przekonują – ale to może być transfer na różnicę.

W składzie mam i utrzymam Magierę (2,0), który potrafi także zagrać piłkę w pole karne (asysta z Wigrami, choć naciągana). W Głogowie możemy liczyć na czyste konto.

Rozkręca się Sandecja. Choć teraz jedzie do Sosnowca i trudno być pewnym zdobycia choćby punktu – warto zwrócić uwagę na piłkarzy z Nowego Sącza.

Opcją na całą rundę i już na mecz z Zagłębiem jest Małkowski (3,0). Droga inwestycja, ale biorąc pod uwagę formę Sandecji i to, że Małkowski wykonuje karne – warto.

Ciekawe czy Słaby (1,5), który jako obrońca ma już na koncie dwie bramki utrzyma formę. Choć strzelać już nie musi, warto go rozważyć (niekoniecznie na najbliższą kolejkę), bo zapędy ofensywne ma.

No to czas na zmiany na Fantasy.futbolfejs.pl.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 1, Średnia: 5,00 z max: 5)
Loading...