Kalendarz 1. ligi: 28-32. kolejka

Wreszcie! Nareszcie! 1. liga nadrobiła zaległości i tabela ma komplet meczów. Na jej bazie oraz wg formy buduję kalendarz dla 1. ligi na najbliższe 5 kolejek. 

Kto jeszcze nie zna kalendarza – pisałem już o jego budowie. W skrócie: biorę pod uwagę tabelę formy z ostatnich 5 meczów, tabelę ligową i dodaję ewentualne bonusy-minusy. Każda drużyna ma swój współczynnik, który w zestawieniu z rywalem pokazuje potencjał na najbliższe 5 kolejek.

25 kwietnia zostały rozegrane ostatnie zaległe mecze. Mamy zatem komplet danych.

Kalendarz na 28-32. kolejkę 1. ligi

Bonus dla Bytovii za ostatnie dwie wygrane (Tychy i Raków).

Minus dla Chrobrego za dwie porażki (u siebie z Katowicami i w Łęcznej).

Kalendarz 1. ligi na 28-32. kolejkę wiosna 2018
Kalendarz 1. ligi na 28-32. kolejkę wiosna 2018

Z terminarza widać autostradę dla Miedzi i Katowic w drodze do Ekstraklasy. Obie drużyny 3 z 5 najbliższych meczów rozegrają u siebie.

Choć w I lidze działa to ostatnio odwrotnie – czego przykładem własnie GKS Katowice – wygrane w Głogowie i porażki w Katowicach.

Tak czy inaczej Miedź to luks opcja na potrojenie, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście. Katowice to zawsze opcja na piłkarzy ofensywnych.

Wigry, lider tabeli formy i trzecia drużyny w powyższym kalendarzu – mają jednak dwa wyjazdy w najbliższych meczach. Z cyferek są jednak ich faworytami.

Jak widać wciąż musimy unikać piłkarzy Stomilu, Olimpii i Ruchu. Aczkolwiek patrząc na ostatnie wyniki – unikać defensywy. Bo ofens u nich pracuje.

 

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...