Kalendarz 1. ligi: 25-29. kolejka

Kalendarz zaczyna nabierać kształtów. Choć wciąż przez przełożone mecze tabela nie jest pełna a forma łapie się z jesieni – warto do kalendarza zaglądnąć. Sprawdźcie jak prezentuje się terminarz drużyn 1. ligi w najbliższych 5 kolejkach.

Kto jeszcze nie zna kalendarza – pisałem już o jego budowie. W skrócie: biorę pod uwagę tabelę formy z ostatnich 5 meczów, tabelę ligową i dodaję ewentualne bonusy-minusy. Każda drużyna ma swój współczynnik, który w zestawieniu z rywalem pokazuje potencjał na najbliższe 5 kolejek.

Jak zaznaczyłem na wstępie – formę „łapię” jeszcze z jesieni, ale z każdym meczem obniża się ta wartość; a tabela jest niepełna bez zaległych meczów – ale jesteśmy już po pierwszej pełnej kolejce i pierwszych zaległych meczach. Co raz bliżej kalendarza w pełni zbudowanego wg założeń.

Kalendarz na 25-26. kolejkę 1. ligi

Przyznałem bonus dla Wigier – forma luks i, co więcej – to jedna z dwóch drużyn, które wiosną rozegrały już 5 meczów (obok Odry Opole), zatem formę łatwiej ocenić. Formę drużyny z Suwałk widać w kalendarzu – Wigry zanotowały spory awans do góry.

Minus wędruje do Rakowa, który gra poniżej oczekiwań. I ten zaledwie 1 punkt w 3 meczach widać już w kalendarzu – wyjazd do Mielca zdaje się bardzo trudny dla drużyny z Częstochowy.

Kalendarz 1. ligi na 245-29. kolejkę wiosna 2018
Kalendarz 1. ligi na 245-29. kolejkę wiosna 2018

Przed GKS Katowice dwa trudniejsze spotkania, ale potem co raz bardziej zielono.

Liderem bez niespodzianki Miedź. Gdzie drużyna z Legnicy straci punkty?

Mecz z Pogonią Siedlce to najlepsza okazja dla Stomilu by się przełamał. Później już tylko czerwono.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...