Kalendarz 1. ligi: 24-28. kolejka

Zaktualizowałem kalendarz 1. ligi o ostatnie mocno niepełne kolejki i formę. Wciąż z mankamentami, ale pod Fantasy 1. ligę może się przydać.

O tym jak buduję kalendarz pisałem poprzednio. W skrócie: biorę pod uwagę tabelę formy z ostatnich 5 meczów, tabelę ligową i dodaję ewentualne bonusy-minusy. Każda drużyna ma swój współczynnik, który w zestawieniu z rywalem pokazuje potencjał.

O mankamentach pisałem także poprzednio – póki co bazuję w dużej części na formie z jesieni a przekładane mecze psują tabelę. Z czasem to się poprawi.

W tej chwili kalendarz nie jest dobry dla kibiców – nie uwzględnia meczów przełożonych a zaplanowane mecze w ramach przyszłych kolejek.

To jednak dobre dla prezesów Fantasy 1. ligi, która nie robi pustych kolejek (blanków) czy podwójnych zestawień meczów. Składy ustawiamy tylko pod planowane mecze a przełożone mecze wliczają się do kolejek minionych.

To przekonało mnie, że warto opublikować aktualizację.

Kalendarz na 24-28. kolejkę 1. ligi

Przyznałem bonusy: +1 dla Stali Mielec (5 zwycięstw z rzędu) i GKS Katowice (ostatnie dwie wygrane).
I minusy: -1 dla Odry Opole grającej poniżej oczekiwań (i coś tam w szatnie nie halo) oraz dla Stomilu, który ostatnie 5 meczów przegrał.

Kalendarz 1. ligi na 24-28. kolejkę wiosna 2018
Kalendarz 1. ligi na 24-28. kolejkę wiosna 2018

Spory awans do poprzedniego kalendarza zanotował GKS Katowice a jeszcze większy GKS Tychy. Wygląda na to, że wciąż warto będzie stawiać na defensywę Podbeskidzia.

Cała pierwsza piątka (Miedź, Katowice, Stal, Tychy, Chojniczanka) ma ciekawy kalendarz na 5 kolejek. Acz uwaga, zdarzają się mecze między tymi drużynami.

Zdecydowanie poza radarem powinny być drużyny Stomilu, Odry czy Olimpii.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...