1. liga to styl życia. A także szkoła Fantasy

I ruszyli! Premierowa kolejka Fantasy 1. ligi za nami. Start zaliczam w miarę udany. Pierwsze wnioski, choć średnie – pojawiły się. Ale to wciąż duże wyzwanie rywalizować na tym polu. Prawdziwa szkoła Fantasy. 
Jak piszą na Twitterze: 1. liga do styl życia. Dla mnie już także, w końcu mogę ją na żywo oglądać w Mielcu. Ale dla fana Fantasy, który dopiero poznaje głęboko tę ligę – wyzwanie.

Pisałem o tym już ostatnio – wyzwanie nie tylko dla Prezesa, ale dla organizatorów zabawy czy serwisów sportowych. Ile daje fantasy, przekonuje futbolfejs.pl, który patronuje zabawie – wreszcie mamy statystyki I ligi obejmujące asystentów.

Tak, do tej pory nie było miejsca (albo wciąż nikt tam nie dotarł), które zbiera statystyki asyst (choć PS w Skarbie Ekstraklasy podawał asystentów beniaminków z I ligi). Teraz jest Fantasy.futbolfejs.pl – którego organizatorzy dzwonili(!) po klubach, by upewnić się kto asystował w czy, w przypadku Podbeskidzia – kto wywalczył karnego(!). Do weryfikacji na szczęście mieli skróty z Polsatu. Takie wyzwanie.

Gdy już podliczono punkty, zobaczyłem 49 obok swojej drużyny. Przyzwoity start. Budując skład działałem trochę po omacku biorąc „pewniaków” jak mi się wydawało z Zabrza, Bielska-Białej, Katowic i Sosnowca a uzupełniając ich piłkarzami z Mielca.

I oto premierową kolejkę zakończyłem tak:

Drużyna NaNowo w 1. kolejce 1. ligi 2016/17
Drużyna NaNowo w 1. kolejce 1. ligi 2016/17

Postawienie na piłkarzy Górnika w 1. kolejce okazało się placowe, ale w perspektywie całego sezonu – „będzie pan zadowolony” pomyślałem. Wiedziałem, że na Demjanie się nie zawiodę. Widać, że robotę w Sosnowcu będzie robił Nowak. Nie trafiłem w pełni z obroną Podbeskidzia, ale co tam – pierwsze śliwki robaczywki.

Kogo do składu na 2. kolejkę?

To jeszcze nie jest ten moment, gdzie jestem pewny kolejnych kroków – albo chociaż pewny „rozkmin”. Zapewne po 3-5 kolejkach będziemy mądrzejsi. Wciąż szukam piłkarzy jak na starcie – w perspektywie całej rundy.

Z pomocą przyszedł mi Kumpel, który udostępnił swoje notatki po 1. kolejce. Spisał tak:

-Podgórski , Podbeskidzie i w ogóle, no i karne bije (ale to po pierwszej kolejce każdy wie 😛 )
-Sierpina drugie skrzydło Podbeskidzia, to co Podgórski minus karne 🙂
-Wróbel z obrony Drutexu bije karne (to też każdy wie)
– Martin z Legnicy – miał kilka okazji robi wiatr na skrzydle i często schodzi do środka w pole karne
– Forsell z Legnicy, wykonuje wolne , gra za napastnikiem i też miał parę okazji na gola
-Tsubasa z Dragonballa ten to miał ze 3 setki prócz gola
-Abramowicz z GKS katowice, mega ofensywny boczny obrońca, podobał mi się 😀
-Sobków z Katowice , nie oszukujmy się kiedyś odpali GKS więc myślę że będzie strzelał, miał dwie setki w poprzednim meczu
-Banaszewski ze Znicza jeszcze coś tam próbował , chyba miał setkę jedną

Mnie mocno kusi Forsell (2,3), który robi robotę w Miedzi. Teraz wyjazd do Kluczborka, później u siebie z Olimpią Grudziądz i wyjazd do Bytowa.

Futbolejs.pl udostępnił „zagra, nie zagra”, które na pewno się przyda.

Wnioski z jednej kolejki to średnie wnioski, ale na czymś trzeba opierać swoje decyzje. Wyzwanie trwa. Szkoła Fantasy zaczęła się już w sierpniu.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...