Zaskakująca zamiana cen

Fantasy Ekstraklasa rozpędza się w zmianach wartości piłkarzy. Po 4. kolejce zobaczyliśmy aż 24 zmiany – 13 w dół i 11 w górę (poprzednio 18 zmian). Mocno zaskakuje spadek ceny Vassiljeva – wartość Estończyka została zmieniona z 2,9 do 2,0 miliona.

Już poprzednio pisałem, że spadek wartości Vassiljeva był kwestią czasu. Po 3. kolejce wartość spadała z 3,0 do 2,9. Teraz, po kolejnym zmarnowanym karnym (0 punktów, w sumie 3 oczka w 4 kolejkach) mogliśmy się spodziewać kolejnego spadku.

Spadek nastąpił. Ale nie o 0,1, nawet nie o 0,2 czy o,3 miliona. Wartość Vassiljeva spadła o 0,9 miliona – z 2,9 do 2,0…

Dlaczego aż tak dużo? Trudno wytłumaczyć. Wielu (w momencie spadku 14%) prezesów sporo straciło w budżecie. Wiadomo – Vassiljev nic nie gra nie punktuje (*patrz niżej), jego popularność spada (z 21% na starcie do 14% obecnie).

Przez fanpage przelała się krytyka, Fantasy broni swojej decyzji. Sam jej nie rozumiem. Na pewno spadek, ale taki?

Na Twitterze Ceyvol przypomniał sytuację sprzed lat:

Wtedy przypomniałem sobie o jeszcze mocniejszym wydarzeniu. Bodaj 2003 rok, w Fantasy (wtedy Piłkarzyki) szaleją Żurawski z Frankowskim (kto nie ma choć jednego, nie liczy się w niczym). Franek poważna kontuzja i cena z dnia na dzień spada z 4,5 (5,0?) na 0,5. Wtedy to rozumiałem. Teraz, po latach doświadczeń – z systemem zmian cen w FPL czy Wygraj Ligę (na bazie rynku transferowego, z ograniczeniami maksymalnej zmiany do 0,3 na kolejkę) – takie ręczne drastyczne sterowanie już mi się nie podoba.

No nic, gramy dalej. Mi łatwiej, bo go nie miałem (i średnio rozważałem na starcie). Tym bardziej łatwiej, że poniższe dane są ciekawe.

*Co ciekawe – Vassiljev po 4 kolejkach ma jedne z lepszych liczb. Najwięcej w Ekstraklasie kluczowych podań (15), najwięcej stworzonych okazji (6), 3. pozycja w strzałach (15, pierwszy Angulo 17), 8. w celnych (4).
Gdyby nie grał w Piaście, kto wie. Teraz, cena 2,0 może okazać się promocją.

13 spadków cen

Razem z Vassiljevem odnotowałem 13 spadków cen. Zestawienie:

Spadek cen w Fantasy Ekstraklasie po 4. kolejce jesień 2017
Spadek cen w Fantasy Ekstraklasie po 4. kolejce jesień 2017

Dostało się Legii, niegrającym i niepunktującym. Poza Estończykiem, wszystko jasne.

11 wzrostów cen

Kolejna paczka wzrostów. Oto zestawienie:

Wzrost cen w Fantasy Ekstraklasie po 4. kolejce jesień 2017
Wzrost cen w Fantasy Ekstraklasie po 4. kolejce jesień 2017

Polacek zalicza drugi wzrost w tej edycji.

Nie dziwi kolejny wzrost wartości Angulo (to już +0,3 od początku). Z tym, że – nawiązując do Vassiljeva – chyba mało?

 

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 1, Średnia: 5,00 z max: 5)
Loading...