Przewidywane składy 22. kolejka – rozliczenie

Przed ostatnia kolejką Adrian Mucha przygotował przewidywalne składy na kolejkę. Zagregowane dane z „Przeglądu Sportowego” oraz internetowych serwisów goal.pl i meczyki.pl. Praca bardzo ciekawa, bo zawierała różnice w trzech potencjalnych  jedenastkach. Materiał nie ma na celu ganienia za błędy. Wręcz przeciwnie jest pochwała wkładu pracy jaką redaktorzy włożyli i przełożenia ich publikacji na punkty w fantasy.

Śmiała teza

Za placowe można zdobyć 22 punkty, czyli 44% średniej z pierwszej wiosennej kolejki. Niestety taki wynik dał by ostanie miejsce z naszej blogowej lidze. To też tylko 23% najlepszego wyniku w całej naszej zabawie, ale lepiej mieć 22 punkty niż 11 czy 0 . Pierwsza kolejka to zawsze była loteria, po okresie sparingów gra o punkty. Pozytyw względem rundy jesiennej jest taki że zimą odpadła rotacja składów względem innych rozgrywek. Lato to jeszcze dodatek pucharów ( Polski jak i podboju Europy). Po pierwszej kolejce stawiam śmiałą tezę „Im dalej w las, tym więcej drzew”.

Piątek

18.00 Wisła Płock – Górnik Najlepiej przewidziany mecz było podanych 91% z 22 zawodników podstawowych jedenastek. Warto tez odnotować, że w przypadku „Nafciarzy” wszystkie trzy redakcje zanotowały 100% . Kłopoty jedynie sprawiła linia obrony Górnika i bramkarz („PS”i goal.pl awizowały Pawłowskiego na bramkę).

20.30 Zagłębie-Legia średnia z meczu 84%. Lepiej przewidziani goście 88% vs 79%. Na uwagę zasługuje perfekcyjne przewidzenie składu wojskowych w „PS”. W składzie „Miedziowych” największe problemy redakcje miały z bramkarzem, sprawą otwarta tez jest obsada meczu w Płocku możliwe, że zobaczymy Hałduna.

Sobota

15.30 Pogoń- Sandecja średnia z meczu 89%. Lepiej przewidziani gospodarze 91% vs 88%. Chwalimy goal.pl za perfekcyjne wytypowanie składu „Portowców” i PS za 100% „Sączersów”.

18.00 Cracovia-Śląsk średnia z meczu 77%. Lepiej przewidziani goście 85% vs 70%(średnią i tak ciągną meczyki.pl 82%). Trener Probierz zaskoczył wszystkich, zmiany na bramce – miał grać Wilk, brak Helika i w pomocy również roszady. Chwalimy i PS za 100% WKS

20.30 Lechia-Wisła Kraków średnia z meczu 82%. Lepiej przewidziani gospodarze 91% vs 73%. Wszystkie redakcje tak samo przewidziały skład gospodarzy. Zaskoczeniem było pojawienie się w wyjściowym składzie Mladenovicia. Goście zamieszanie w obronie i pomocy (awizowani Perez, Mitrović, Imaz, Głowacki).

Niedziela

15.30 Termalica- Korona średnia z meczu 76%. Lepiej przewidziani goście 82% vs 70%. Wszystkie redakcje tak samo przewidziały skład gości. Zaskoczeniem było wejście z ławki Możdżenia i Cebuli. W składzie gospodarzy już obsada bramki powoduje rozbieżności i znaki zapytania czy w następnej kolejce Trela czy Mucha? Do tego brak Kupczaka i grający Stefanik.

18.00 Arka- Lech średnia z meczu 80%. Lepiej przewidziani goście 91% vs 67%. Chwalimy i PS za 100%. „Kolejorza” pozostałe redakcje jedynie nie widziały w składzie Janickiego. W Arce już mamy więcej roszad w pomocy (awizowany Piesio, Nalepa, Kriwiec ) i w obronie w przypadku goal i Meczyki jeszcze (Warcholak i Socha).

Poniedziałek

18.00 Piast- Jagiellonia średnia z meczu 71%. Lepiej przewidziani gospodarze 91% vs 61%. Piast całkiem przewidywalny „PS” tylko nie trafił z obsada bramki, ale prawdziwa niespodzianka tak jak przewidywał Adrian i Nowy stała się w Jagiellonii. Mamrot zaskoczył wszystkich nawet chyba samego siebie. Jedynie obsadę bramki wszyscy prawidło wytypowali. Największe zaskoczenie to jednak atak. Brak Sheridana i Lazevic z ławki, a w podstawowym wybiegł Sekulski.

Podsumowanie

Nie była to kolejka bramkarzy. Ciężko było ich przewidzieć bo jedynie 69% Najniżej per pozycja razem z środkowym obrońcą. Założyłem iż wszystkie drużyny grają na 4 z tyłu wiec mamy dwóch środkowych obrońców przez to wynik się uśrednia do 78%. Niestety tez dużo baboli (Dahne,Kuciak i Trela) obstawiam kolejne roszady w bramkach.

Na drugim biegunie napastnicy 94% (zakładam, że drużyny grają z jednym klasycznym cynglem 4-5-1). Moje założenie jest krzywdzące dla Lechii, Legii i pozostałych drużyn które łamią schemat 4-5-1 czy może bardziej 4-2-3-1.

Jeśli chodzi o typowanie redakcji to wygrał „PS” 88%, później meczyki.pl 80% i 77% dla goal.pl. Na razie przyjmuję średnią arytmetyczną jeśli będą rozjazdy w typowaniu w analizie posłużymy się średnia ważoną. Następne podsumowanie we wtorek. Kończymy podsumowanie 22 kolejki i od rana zapraszamy do materiałów poświęconych 23 rundzie spotkań naszej ekstraklasy.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...