Po 6. kolejce: spalony kapitan i cud Vassiljeva

Często to kapitan ratuje wynik kolejki. Często to przez niego jest ból głowy. Ten sezon Ekstraklasy naznaczony jest złymi wyborami kapitana, co podsumowała 6. kolejki. Co z niej jeszcze zapamiętamy? Szybki powrót Vassiljeva do gry i plus defensywy.

Spalony kapitan

Zacząłem nieźle. Cetnarski w 1. kolejce dał 2×7 punktów. W 2. odsłonie było tylko 2x plac (2 pkt). W 3. kolejce wciąż liczyłem i kolejny raz na pomocniku Cracovii się sparzyłem (2×2). Gdy wydawało się, że jest delikatnie lepiej (Gutkovskis 2×4 w 4. kolejce), przyszła 5. kolejka z 2×1 Ondraska. Szukałem dalej i w 6. kolejce Prijović ugrał 2×2.

18 dodatkowych punktów kapitana przez 6 kolejek. Średnia 3 oczek na kolejkę. Dramat.

W mojej lidze do takiego prezesa mówi się „spaliłeś kapitana”. Co wybrał, to ten nic nie punktował.

Kandydatów na lepszego kapitana było bez liku. Ale ta decyzja – wyboru kapitana, choć często zdaje się oczywista (Aguero vs. Zlatan w FPL), równie często przynosi rozczarowanie i słynne słowo „gdyby”.

No cóż, pozostaje uzbroić się w cierpliwość i wiarę we własne umiejętności wyboru kapitana. W końcu zaskoczy.

Cud Vassiljeva

Tyle rozkmin kogo za Estończyka a tu proszę – Vassiljev nie pauzował nawet jednego meczu. Dobrze, że kontuzja nie okazała się poważna. Źle, bo to mogło zirytować wielu. Na całe szczęście dla całej rzeszy sprzedających – pomocnik Jagiellonii zagrał placowe 2 punkty. Nikt (jeszcze) nie żałuje.

Kto nie sprzedał a tylko posadził na ławce – wyszedł najlepiej. Przed Vassiljevem świetny kalendarz: Łęczna (w) i Wisła (d). W składzie znowu musi być. Tylko… za kogo? 🙂

Defensywa – tu są punkty

Przy problemie z kapitanem, kłopocie kogo do pomocy, mizerią w ataku – obrona punktuje u mnie znakomicie.

W 6. kolejce 21 z 45 punktów. W 5: 23 z 43. W 4. odsłonie: 16 z 49. W 3. kolejce: 20 z 43. W 2: 22 z 48. W 1: 21 z 68.

Już była taka rudna w Ekstraklasie, gdzie Kumpel wygrywał ligę grając przez większość kolejek 5 obrońców. Może warto więcej środków przeznaczyć na tę formację. I tu szukać kapitana?

Notes

Mało notatek z 6. kolejki. Uwagę zwraca Pogoń Szczecin, gdzie jest co raz więcej punktów. Szczególnie kuszący są Drygas (1,8) i Murawski (2,8).

Warto obserwować Kitano (0,7), który wygryzł Zwolińskiego ze składu.

 

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...