Pierwsza zmiana cen

Już po 1. kolejce nowego sezonu (2017/18) mamy zmiany cen w Fantasy Ekstraklasie. Szybko? Tak. Słusznie? Raczej tak. Zobaczmy którym piłkarzom zmieniła się wartość.

Zmianę mamy dla 9 piłkarzy. Oto tabelka:

Zmiany cen w Fantasy Ekstraklasie po 1. kolejce jesień 2017
Zmiany cen w Fantasy Ekstraklasie po 1. kolejce jesień 2017

Zmiany tylko w górę.

Od razu myśl: nie za szybko? To dopiero jedna kolejka. Biorąc jednak pod uwagę, że budżet w tej edycji nie był wymagający na starcie – decyzja Administratorów Fantasy jest zrozumiała.

Ceny wzrosły tylko dla piłkarzy do 2 mln. Sam spodziewałem się wzrostów Carlitosa i Nalepy. Nie wiem czy wzrost wartości dla obrońców nie pojawił się za szybko.

Ważne, że już po 1. kolejce Fantasy daje do zrozumienia, że zmiana cen będzie miała miejsce. To dobrze.

Kiedy zmieniają się ceny?

Najpewniej wtorek / środa po kolejce.

Na jakich zasadach zmieniają się ceny?

Niestety na podstawie subiektywnej decyzji Administratora. Oczywiście to nie do końca „widzimisię”, bo punkty (jak wyżej) mają znaczenie. Jak czytamy w zasadach:

Ceny [..] mogą podlegać zmianie (zmniejszeniu lub zwiększeniu) w trakcie trwania Konkursu, w zależności od liczby zdobywanych punktów. Zmian cen dokonuje Organizator.

Na przykładzie powyższych – możemy domniemywać, że obecna wartość czy popularność też wpływają na decyzję o zmianie wartości.

W Fantasy Premier League wartość zmienia się na podstawie ruchów na rynku transferowym. Swego czasu w Wygraj Ligę mieliśmy system zmian cen na podobnych jak w FPL zasadach.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...