„Ostatki” fazy zasadniczej Ekstraklasy, czyli kalendarz na kolejki 28-30.

Wpis gościnny: Michciu analizuje kalendarz pokazując swoją tabelkę. Warto! Przeczytajcie:

Jako, że końcówka rundy zasadniczej już się zbliża warto zobaczyć jak wyglądają szanse poszczególnych drużyn pod kontem Fantasy Ligi. Poniżej prezentuję i opisuję kilka opcji na najbliższe tygodnie.

Do tej pory w ostatnich meczach Legia zbiera żniwa i tylko Ona trzyma równy poziom. A czy Lech już powoli łapał zadyszkę? Wszystko okaże się w ten weekend gdzie będzie podejmował właśnie Legię. Coś mi się wydaje, że będzie to mecz o mistrza nie tylko rundy zasadniczej ale o Mistrza Polski.

Kto faworytem – Legia. Czemu? Ponieważ trener Magiera robi dobrą robotę i widać, że atmosfera w klubie jest fajna. W tym meczu jednak nie spodziewam się dużej ilości bramek (zagram u buka under 2,5). W tym wypadku obrona Legii jest wskazana pod kątem Fantasy – Hlousek, Jędrzejczyk i Malarz to dobre wybory. Z ofensywy to chyba czas odpuścić z Rado i postawić bardziej na Odjidja. Z Kucharczykiem to bym się wstrzymał jednak. Lech zagra defensywnie i Kuchy na pozycję nie będzie mógł wychodzić jak z Pogonią. Wystrzegam się osobiście w tej kolejce graczy Lecha, ponieważ najzwyczajniej w świecie nic nie ugrają.

Pomijając szlagier to także warto zwrócić uwagę na takie drużyny, które potrafią i mogę zrobić różnicę. Większość z nas ma w składach graczy Legii, Lecha, Jagielloni czy też Lechii, a tutaj wychodzi, że najwyższa pora sprawdzić jakie szanse na pkt mają Wisła, Ruch, Śląsk.

Analiza kalendarza 28.-30. kolejka Ekstraklasy. Autor: Michciu (szlaka paka)
Analiza kalendarza 28.-30. kolejka Ekstraklasy. Autor: Michciu (szlaka paka)

Nie wygląda to źle – prawda? Szczególnie dla Wisły, która z Hiszpańskim trenerem była raczej skazywana na spadkową ósemkę. A tu proszę. Zapewne 3 pkt wpadną z Termaliką, później Zagłębie i Łęczna. Przecież to idealny kalendarz dla zawodników z Krakowa. W takim razie kto? Myślę tutaj zarówno o ofensywie jak i defensywie – Boguski, bo może nic nie strzelić ale może strzelić też 3. Warto ryzykować. Kolejni to Małecki chociaż nigdy go nie kupię bo najzwyczajniej w świecie go nie lubię (ale Kownackiego kupiłem wcześniej). Z obrony do wyboru i koloru, ale można liczyć jedynie na czyste konto oraz pkt z wygranej.

Ruch to wiadomo, że Niezgoda choć rozczarował w weekend to jeszcze coś strzeli. Tak szybko bym go nie skreślał, szczególnie że będzie chciał się pokazać na koniec sezonu bo jak wiemy może wrócić do Legii. Lipskiego natomiast ja osobiście odpuszczam.

Niezłą opcją wydają się też gracze Śląska, który zanotował dwie wygrane z rzędu. Może w końcu Urban odcisnął swoje piętno na drużynie i chyba w samą porę bo strefa spadkowa była blisko. Taki Pich i Morioka mogą zrobić różnicę, szczególnie Morioka – póki co jeszcze mało osób zakupiło gracza Śląska (5%). Obrona też nie jest bez szans na czyste konto, kalendarz prawie identyczny jak w przypadku Wisły.

Z pozostałych drużyn na wyróżnienie zasługuje M.Paxiao – jestem przekonany że on wraz z Wolskim pociągnie jeszcze Lechię w walce o 3 miejsce. Jednak Wolskiego nie polecam do Fantasy ponieważ swoje kosztuje a punkty raczej średnie na razie robi.

Na słowo zasługuje też Jaga, w momencie gdy wypada Vassiljev ktoś bramki strzelać musi. Osobiście w składzie mam Cernycha i Sheridana (zakupionego w poprzedniej kolejce) i szczerze powiem, że mimo iż koledzy pewnie to przeczytają to szlaka paka nie zmieni tych zawodników w tej kolejce.

Na końcu widzę na ten moment Cracovię i Termalikę, u mnie najgorzej wypadają te drużyny. Szkoda bo jakaś tam mała sympatia do nich jest, ale Fantasy to gra i trzeba pozbywać się Piątków, Gutkovskisów a nawet Szarów. Nisko w zestawieniu wylądowało też Zagłębie ze Starzyńskim, który jest/był „must have”. Czy jeszcze jest – patrząc na kalendarz wydaje się, że nie. Ale i tak zapewne zostanie w naszych składach ponieważ połowa z nas musi odpalić Vassiljeva – tragedia prawda? Ale z każdej sytuacji można wyciągnąć coś dobrego a w tym wypadku będzie to budżet, który pozwoli na zabezpieczenie ławki rezerwowej na wypadek jakiś absencji (czyli żegnaj Szarek).

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...