Nikolić. Czyli kogo na 8. kolejkę Ekstraklasy

Przerwa na mecze reprezentacji daje chwilę oddechu od ligi. Ale też wybija z rytmu, czasem wręcz każe wszystko od nowa przemyśleć. Bywa, że trudno się pozbierać i wystawić skład na kolejkę. No to kogo na tę 8. kolejkę?

Nikolić

Rozkmina Nikolica powróciła wraz z 7. kolejką. Już wydawało się, że będzie spokój, bo Węgier albo odejdzie z Legii albo będzie oszczędzany w lidze na puchary a tu popatrz – nie odszedł a trener zapowiada brak rotacji.

2 zaliczone gole w 7. kolejce, pełne 90 minut i brak minut Prijovica. To główny argument by Nikolica do składu wprowadzić. Wyjazd do Niecieczy w sobotę, w środę Borussia i niedziela z Zagłębiem w Warszawie. Te kilka dni przerwy daje powód by widzieć Nemanję w podstawie.

No dobra, skoro Nikolić do składu to trzeba wygrzebać 4,5 mln z kieszeni. Trzymałem środki na początku rundy, później jednak inwestycja w Prijovica, Starzyńskiego, Pawłowskiego… Przy sprzedaży Prijo (3,1) wciąż brakuje w moim budżecie 0,2 mln. Szukać ich w drugim transferze? To powód by z Niko rezygnować.

Zostawię to na piątkowe rozmyślania.

Kogo jeszcze do składu?

Kusi Korona Kielce. Wciąż trudno uwierzyć w moc tej drużyny, ale terminarz – Arka (d) i Łęczna (w) – dają powody by tu szukać punktów. Sekulski (1,8) i Kiełb (2,0) kuszą najbardziej. Warto pomyśleć.

W czystych kontach wciąż widzę Zagłębie. Mecz z Wisłą Płock w Lubinie daje podstawy. Ale później wyjazd do Warszawy.

Stąd defensywne oczy zwrócone na Śląsk. Przed nimi dwa mecze we Wrocławiu (Ruch i Jagiellonia). Obok defensywy warto szukać tu ataku. Czy Morioka miał jednorazowy strzał czy wreszcie zacznie grać i punktować? Poprzednio zmartwił mnie Mervo, który ustąpił plac Bilińskiemu. Który zagra?

Mocno zastanawia Vassiljev. Ostatnie dwa mecze to plac i plac z bonusami (razem 7 pkt). Plus słaby mecz w kadrze. Ale do Białegostoku przyjeżdża Wisła Kraków. Jak tu nie stawiać na Jagiellonię? Z tym, że  Cernych może nie zagrać, bo zmaga się z urazem żeber.

Kogo warto?

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 1, Średnia: 4,00 z max: 5)
Loading...