Liczby Ekstraklasy po 36. kolejce

Przed nami ostatnia kolejka tego sezonu Ekstraklasy i wiosennej edycji Fantasy Ekstraklasy. Ostatnie decyzje o transferach, ławce, opasce. Kogo wybrać? Może pomogą liczby, sprawdźcie je. 

Poniżej wstawiona tabelka. Pełną zobaczycie tutaj.

Niestety nie ma możliwości sortowania i filtrowania. By to zrobić musicie skorzystać ze swojego arkusza (excel jeżeli macie; libre lub open office czy arkusze google – to tu publikuję liczby) – przeklejcie dane i filtrujcie do woli.

Co tu widać?

Patrząc na ostatnie trzy kolejki rzuca się w oczy obecność wysoko niszowych wyborów: Varela z Płocka, Gutkovskis i Śpiączka z Termalici, Oliveira z Lechii, Szczepaniaj z Piasta czy Pich i Kosecki ze Śląska.

Może to jest właśnie wyjście na ostatnią kolejkę – postawić na nisze, walczących jeszcze o coś?

Ciekawie wg mnie zapowiada się walkę o króla liczb. Według mojego wskaźnika (objaśnienie w zakładce OpisPiątek minimalnie wyprzedza Carlitosa. To wartości 179,8 do 177,56. To duże wartości przy średniej 55 punktów wskaźnika dla zawodników z min. 900 minutami gry wiosną (122 piłkarzy).

Wydaje się, że to będzie krakowski pojedynek do końca. Trzeci Gytkjaer ma 22 punkty wskaźnika mniej. Bez hattricka zapewne nie do odrobienia.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 1, Średnia: 5,00 z max: 5)
Loading...