Liczby Ekstraklasy po 24. kolejce

Bałem się, że nie uda się zebrać danych przed kolejką startującą we wtorek. A jednak! Do tego nowe cyferki – strzały z pola karnego. Najnowsze dane po 24. kolejce poniżej.

Ideę liczb / statystyk przedstawiłem w poprzednim wpisie – w skrócie łączę dane Fantasy Ekstraklasa ze statystykami zbieranymi przez Ekstrastats, dodaję własny wskaźnik i tak ustalam „potencjał” piłkarzy.

Warto dołożyć do tego analizę kalendarza i może liczby przemówią 🙂

Nowe dane: strzały z pola karnego

Dość popularna statystyka z FPL, czyli „strzały z boxa” trafiła i do mnie. Ekstrastats podaje liczby strzałów zza pola karnego. Odwróciłem nieco to i mam strzały z pola karnego (wszystkie i celne).

Cyferki po 24. kolejce

Poniżej wstawiona tabelka. Pełną zobaczycie tutaj.

Niestety nie ma możliwości sortowania i filtrowania. By to zrobić musicie skorzystać ze swojego arkusza (excel jeżeli macie; libre lub open office czy arkusze google – to tu publikuję liczby) – przeklejcie dane i filtrujcie do woli.

Co tu widać?

W oczy rzucił mi się Łasicki z Płocka. Oprócz bramki w 24. kolejce oddał 3 strzały, w tym 2 celne – wszystkie z pola karnego. W trzech kolejkach uzbierał 4 strzały (3 celne) i 1 kluczowe podanie (ostatnie przed strzałem).

Zwróćcie uwagę na Angulo. Wielu mu odpuści po meczu we Wrocławiu, ale liczby wciąż ma świetne. Bramki to moim zdaniem kwestia czasu.

Mocno w 24. kolejce popracował Bezjak. 7 strzałów, 4 celne – wszystkie „z boxa”. 4 okazje na gola. Może na Łazienkowskiej tylu okazji nie będzie miał, ale gdy porównać jego minuty (153) wiosną do liczb (w sumie strzały 8/4, 4 kluczowe podania, 5 okazji), wyrasta na kluczową postać.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...