Kogo na 34. kolejkę Ekstraklasy?

Majówka w pełni. Przed nami ostatnie cztery mecze Ekstraklasy. Kogo na 34. kolejkę? Polecamy.

To się może przydać

Kalendarz do końca sezonu

Statystyki po 33. kolejce

Drużyna bloga – głosujemy kogo do składu

Jak polecaliśmy poprzednio? Rozliczenie

Zaczyna Michciu

Obrona: Nunes (Pogoń, 1,8mln) – pokazał w poprzedniej kolejce że potrafi strzelić. Dołożyła Pogoń do tego czyste konto i liczę podobnie na ta kolejkę. Jak dla mnie obrońca „must have”.

Pomoc: Starzyński (Zagłębie, 2,4mln) – w meczu Zagłębia z Górnikiem na pewno zobaczymy bramki. Wydaje mi się, że po stałych fragmentach i miałem dylemat czy Starzyński czy Kurzawa ale stawiam na pierwszego bo ma lepsze „liczby”.

Atak: Piątek (Cracovia, 2,9mln) – posiada go na ten moment 48% drużyn (łącznie z drużynami duchami) więc granie bez niego to delikatnie mówiąc samobójstwo. Mój znajomy się o tym przekonał kolejkę temu bo zrobił transfer Piątek -> Bezjak. Ałłaaa…

Nisza: Buksa (Pogoń, 1,5mln 3%) – do Szczecina przyjeżdża Arka Gdynia wymęczona po pucharze i zapewne podłamana. To nie liga angielska, że zawodnicy mogą grać co 3 dni. Buksa gra na szpicy, 3 mecze to 3 gole. Jedyne ryzyko, że gra po ok. 70 min., ale powinno to wystarczyć aby coś wcisnąć.

Kopara dorzuca

Obrona: Dwali (Pogoń 1,7) 21% – tydzień temu było 4% mniej posiadania, szkoda żółtej kartki, bo jednak tylko 6pkt. Dobra alternatywa jeśli ktoś już ma Nunesa. Przyjeżdża zmęczona pucharem Polski Arka. Może zmotywowana, ale to będzie za mało na świeżą Pogoń u siebie. Wg bukmacherów najpewniejsze zdarzenie najbliżej piłkarskiej kolejki.

Pomoc Flavio Paxiao (Lechia 2,3) 18%. W poprzednim meczu miał trochę pecha, ale był pod grą. Szpiedzy fantasy donieśli, że miał szanse na dwucyfrowy wynik, ale niestety porażka i spowodowanie karnego dały tylko 3 oczka. Argument za nim jest taki, że to pomocnik ustawiany na szpicy. Przyjeżdżają Słonie, Lechia faworytem, choć tylko raz na 3 mecze wygrywają u siebie z dumą gminy Żabno.

Atak: Szepaniak (Piast 1,8) 2% Nadawałby się na nisze, asysta w Gdyni. Ostatnia bramka w ekstraklasie z Sandecją na tym stadionie w 27. kolejce, wtedy tez go polecałem, ale jako nisze. Zdobył 8 pkt. Jest szansa na powtórzenie wyniku.

Różnica (nisza): Konczkowski, obrońca (Piast 1,8) 5 % Drugi przedstawiciel Piasta, którego posadziłem tydzień temu na ławce, podobnie jak drużyna naszego bloga. Tydzień temu gol i asysta , którą mu anulowali. Liczę na czyste konto, nie pogniewałbym się za powtórkę Sandecja – Piast 0:3

Nowy kończy

Obrona: Rapa (Pogoń, 1,6, 2%). Koledzy wybrali mi obrońców Pogoni a tutaj najmocniej pachnie czystym kontem. Wybieram Rapę, który w dwóch ostatnich swoich występach zanotował 4 kluczowe podania i asystę. Liczę, że zagra (a nie Matynia).

Pomoc: Delew (Pogoń, 1,8, 23%). W ostatnich 3 meczach 10 kluczowych podań. Mniej strzałów (4, 2 celne, 1 z pola karnego), ale ktoś dogrywać do polecanego przez Michcia Buksy – musi. Liczę właśnie na Delewa.

Atak: Mares (Zagłębie, 2,2, 11%). Jak napisał Michciu, w meczu Zagłębia z Górnikiem bramki powinniśmy zobaczyć. Choć Mares ostatnio więcej dogrywa (2 asysty w 3 ostatnich meczach, bez bramek) – obok Starzyńskiego i Jagiełły oddaje najwięcej strzałów w drużynie. Stawiam, że ukłuje.

Nisza, różnica: Drygas (Pogoń, 1,7, 2%). Powtórzę typ z poprzedniej kolejki. Jeżeli nie polecany Delew, dogrywać powinien Drygas. A i szansa na bramkę spora.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...