Kogo na 33. kolejkę Ekstraklasy?

Przed nami kolejny weekend z Ekstraklasą. Kogo do składu na kolejkę 33? Przeczytacie tutaj … 

Zaczyna Nowy

Obrona – Dytiatjew (Cracovia, 1,7, 4%) – największe szanse na czyste konto w najbliższych dwóch kolejkach daję Pogoni i Cracovii. Przy niejasnej absencji Nunesa trudno mi jednak polecić kogoś z portowców i mimo, że w następnej kolejce Pasy podejmują co raz więcej strzelający Śląsk – decyduję się polecić obrońcę z Krakowa. Pierwszym wyborem mógłby być Helik, ale przy 30% posiadania nie jest ta atrakcyjny jak Dytuiajew (4%). Przed nami okres, gdy znalezienie różnicy do rywali staje się priorytetem. Ukrainiec jako jedyny z obrońców Cracovii i Pogoni zaliczył celny strzał z pola karnego w ostatnich 3 meczach. Na taki strzał zakończony golem liczę w meczu z Termalicą.

Pomoc – Hernandez (Cracovia, 1,9, 6%) – wciąż nie mogę się nadziwić jak słabo punktuje pomocników Pasów. Bo liczby ma – w ostatnich 3 meczach 10 kluczowych podań, 3 stworzone okazje i.. 0 asyst. Czy z Termalicą odpali? Mam nadzieję, że pewne utrzymanie nie rozpręży piłkarzy z Krakowa.

Atak – Frączczak (Pogoń, 2,0, 6%) – ostanio głośniej było o Buksie, ale Frączczak ustąpił koledze tylko bramkami. To kwestia czasu gdy zacznie trafiać ponownie a mecz z Sandecją jest idealną okazją.

Nisza – Drygas (Pogoń, 1,7, 2%) – w Gliwicach 2 celne strzały z pola karnego. Wcześniej asysta z Termalicą. Co będzie z Sandecją? W ostatnich 3 meczach miał lepszy liczby od Piotrowskiego, który wydawał się jeszcze niedawno lepszym wyborem wśród portowców.

Kopara dorzuca

Obrona – Dwali ( Pogoń 1,7) 17% Forma punktowa pokazuje dwa dobre mecze i trzeci zjazd do zera. Przyjeżdża Sandecja z nożem na gardle nie mniej, myślę, że Pogoń postawi trudniejsze warunki niż zmęczona pucharowym meczem Arka. W pierwszym meczu na wiosnę Pogoń wygrała 4;1, nie pogniewał bym za 4;0 🙂

Pomoc – Delew ( Pogoń 1,8) 22% W ostatnich meczach bez goli i asyst. Przyjeżdża drużyna która nie wygrywa na wyjazdach. Po za meczem z Cracovia Pogoń u siebie w tym roku wbija co najmniej dwie bramki. Więc jest duża szansa, ze strzeli gola lub poda właśnie Delew. Gdyby nie mecz z pasami Pogoń by miała świetną passe zwycięstw u siebie, moim zdaniem wydłuży serię zwycięstw przy Krygiera do co najmniej 3.

Atak – Piątek (Górnik 2,9) 46% Wybór wydawało by się’ mainstreemowy’. Pasy się utrzymały, Słonie nie. Wiec nie powinienem rekomendować napastnika który nie musi mieć motywacji, otóż Piątek ma ogromną. Walczy o kontrakt, ale nie w Cracovii.

Nisza – Pestka obrońca (Cracovia 1,5) 3% Kolejny przedstawiciel Pasów który ma coś do udowodnienia. Wrócił do składu na mecz z Lechią, po zawaleniu bramki w meczu ze słoniami i publicznemu zbesztaniu przez Probierza. W Gdańsku było 0;0, teraz też liczę na czyste konto. Jego zaleta jest to, że jest tani.

Michciu kończy

Obrona – Nunes (Pogoń, 1,8mln) – wraca po przerwie, wypoczęty, gotowy do gry a Sandecja jednak nie jest zbyt groźna pod bramką rywali. Czyste konto możliwe a do przodu na pewno będzie śmiało się zapuszczał.

Pomoc – Novikowas (Jagiellonia, 2,9mln) – zagrał w ostatnim meczu 30min i został bohaterem kolejki. Dwa gole i asysta w tak krótkim czasie i aż strach pomyśleć jakby zagrał 90min. Tym razem awizowany do podstawowej XI i więcej czasu na pokazanie swoich umiejętności.

Atak – Robak (Śląsk, 2,6mln) – jeśli strzeli wejdzie do klubu 100 tj. ilośc goli w Ekstraklasie. Myślę, że to jest bardzo dobra motywacja dla niego. Dodatkowo biorąc ostatnio jego formę to punkty gwarantowane (ostatni mecz 2 gole).

Nisza – Mój faworyt (Legia, 2,4mln, 3%) – … i wtedy wchodzi On, cały na złoto! I wszystko jasne!

 

Niech szczęście fantasy będzie z Wami!

 

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...