Kogo na 32. kolejkę Ekstraklasy?

Dawno nie było takiej ciężkiej kolejki, drużyny które uchodziły za faworytów grają na wyjazdach. Nie mniej jednak wyszukaliśmy parę perełek 😉

Zaczyna Michciu

Obrona – Nunes (Pogoń 1.8mln, 25%) – wyjazd do Gliwic gdzie jest duża szansa na czyste konto. Co dorzuci z przodu będzie wartością dodaną do jego konta. Asysta jak najbardziej możliwa zarówno z gry jak i stałego fragmentu.

Pomoc – Flavio Paxiao (Lechia 2.3mln,13%) – brak w Lechii napastnika powoduje, że Flavio jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek. Obecnie ustawiany na 9-tce co mnie w zupełności przekonuje. Może tym razem hatticka nie będzie ale sztukę powinien wsadzić.

Atak – Carlitos (Wisła 4.6mln, 37%) – jak dla mnie najlepszy zawodnik w lidze. Swoja drogą ciekawe czy Wisła go utrzyma w lato. Z taką formą, umiejętnościami i pewnością siebie Carlitos jest „kalendarzo-odporny”.

Nisza – Buksa (Pogoń 1.5mln, 1%) – w ostatnim meczu 2 gole które dały wygraną Pogoni. To powoduje że utrzyma miejsce w składzie i liczę że podtrzyma dobrą passę. Zresztą widać że „Drużyna ze Szczecina” zaczyna grać lepiej i w dolnej ósemce powinna regularnie punktować.

Nowy dorzuca samych gospodarzy

Obrona: Mraz (Sandecja, 1.7mln, 1%) – Tym razem trudno mi było znaleźć defensora. Wybrałem opcję ryzykowną i raczej jednorazową. Myślę, że Sandecja nie powiedziała ostatniego słowa w walce o utrzymanie. Jeżeli ma zdobywać punkty to w takich meczach jak z Arką, która jest świeżo po półfinałowych starciu w Pucharze Polski. Awans był, może być rozluźnienie w zasadzie pewnej utrzymania drużyny. To jedna z nielicznych szans na czyste konto Sandecji, ale w przypadku Mraza bardziej liczę na ofensywne wejścia. W ostatnich 3 kolejkach Mraz zaliczył 7 kluczowych podań (w tym 2 w ciągu 45 minut we Wrocławiu ostatnio), oddał 2 strzały (1 celny). Ryzyko to nie tylko postawa Sandecji, ale też decyzja trenera – w ostatniej kolejce Mraz opuścił plac po 45 minutach zastąpiony przez Brzyskiego. Zapewne to, że dał się ogrywać w 1. połowie miało na to wpływ. Czy będzie miało na wyjściową jedenastkę przeciw Arce?

Pomoc: Kądzior (Górnik, 2.7mln, 25%) – W ostatnim meczu 3 kluczowe podania, w ostatnich trzech razem 5. W ostatnich trzech meczach także 12 oddanych strzałów, w tym 6 z pola karnego. Gorzej, że tylko 2 cele. Jednak Górnik być może wrócił z dalekiej podróży słabej formy i pójdzie za ciosem po meczu w Białymstoku ogrywając Wisłę Płock. Jeżeli tak, nogę powinien przyłożyć do tego właśnie Kądzior.

Atak: Mares (Zagłębie, 2.2mln, 10%) – W ostatnich trzech meczach najwięcej oddanych celnych strzałów (6) wśród napastników i tylko 1 bramka. Liczę na głód bramek i otwarty, pełny goli mecz w Lubinie z Lechem. Mares to też ciekawa opcja na kolejne mecze (patrz kalendarz), bo Zagłębie może jeszcze namieszać w grupie mistrzowskiej.

Nisza: Ksionz (Sandecja, 1.7mln, 0%) – Jak pisałem przy Mrazie – jeżeli Sandecja ma zdobywać punkty, to właśnie z Arką teraz. Jeżeli szukam ofensywnych piłkarzy to Ksionz zwrócił moją uwagę już jakiś czas temu. W ostatnich 3 kolejkach zaliczył asystę, miał 7 kluczowych podań, oddał 2 strzały, 1 celny z pola karnego. Liczę, że to może być ten mecz, gdy szerzej o nim usłyszymy.

Kopara kończy

Dziś bardzo nie zgadzam się z moimi kolegami – 3z4 polecanych przeciwko. Wojna 🙂

Obrona: Vujadinović (Lech 1.6mln, 8%) skoro polecam tylko tych graczy których mam w składzie, to wybór pada na obrońcę Lecha. Nikola jest przydatny przy SFG, w przegrany meczu z Korona wywalczył karnego.Ma też asystę po SFG. Przegrali nieoczekiwanie w Poznaniu z Koroną, więc może być wygrana do zera w Lubinie.

Pomoc: Szwoch (Arka 2.1mln,13%) oglądałem końcówkę meczu z Koroną i powiem, że robi dobre wrażenie. Jeden z niewielu pozytywów Arki po dwumeczu z Lechią. Egzekwuje karne. Do tego asystuje. Arka jedzie na mecz z Sandecją. Która moim zdaniem już spadła…

Atak: Angulo (Górnik 4.3mln, 15%) Dwa gole w Białymstoku przełamanie . Podskoczyła cena. Niesmak po meczu z Legią. Górnik walczył i przegrał pechowo, wiec moim zdaniem są coś winni kibicom. Nadal liczy się w walce o Koronę Króla strzelców naszej ligi i wobec zjazdu formy Jagi- realna szansa na puchary. W sumie mecz o 6 punktów.

Różnica (nisza): Obrona Konczowski (Piast 1.8mln, 2%) bo mimo wszystko Pogoń nie jest faworytem, gdyby mecz był w Szczecinie bym się nie zdobył na taki ruch. Wierzę w „Magię” Waldka Fornalika i liczę na ofensywne wejścia Martina. Czyste konto tez możliwe.

Ostania kolejka potwierdziła, że jest to Lotto ekstraklasa. Sprawdziłem, łatwiej trafić 5 w dużego lotka niż przewidzieć 8 meczów naszej Ekstraklasy. Powodzenia 🙂
Nowy, Michciu i Kopara

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...