Kogo na 30. kolejkę Ekstraklasy?

Przed nami decydująca faza rundy wiosennej. Kto powalczy o mistrza, a kto o pozostanie w lidze. Zapraszam do przejrzenia typów na 30. kolejkę Fantasy Ekstraklasy?

To się może przydać

Kalendarz do końca rundy zasadniczej

Statystyki po 29. kolejce

Drużyna bloga – głosujemy kogo do składu

Jak polecaliśmy poprzednio? Rozliczenie

Nowy poleca

Obrona: Konczkowski (Piast, 1.8, 3%) – liczę na czyste konto Piast w meczu z Termalicą. Wśród obrońców z Gliwic Konczkowski w ostatnich 3 meczach jako jedyny zaliczył 2 kluczowe podania. Nie oddał strzału (celny miał Czerwiński), ale o możliwą asystę mi chodzi. Do tego posiadanie na różnicę i to też dobre przygotowanie na rundę finałową, w której zakładam, że Piast zaliczy kilka czystych kont.

Pomoc: Novikovas (Jagiellonia, 2.9, 10%) – pomocnik Jagi odpoczywał w poprzedniej kolejce, liczę, że nie tylko świeżość, ale też jego obecność w składzie da zwycięstwo w meczu z Wisłą Płock. W ostatnich 3 meczach jakie rozegrał zaliczył bramkę, asystę, 10 kluczowych podań, oddał 8 strzałów, w tym 3 celne. Trafia w co drugim meczu, wypada, że trafi właśnie teraz 😉

Atak: Szczepaniak (Piast, 1.8, 3%) – Piast w meczu z Termalicą to nie tylko szansa na czyste konto, ale i bramki. Strzelać ma Szczepaniak, który w swojej drużynie ma najwięcej oddanych strzałów, także celnych. To też opcja na różnicę oraz pomysł na rundę finałową.

Nisza, różnica: Majewski (Lech, 2.2, 3%) – obserwuję go od kilku kolejek, gdy zaczął regularnie grać. Ostatnio wspomniałem o nim przy liczbach. W 4 ostatnich meczach, gdy zaliczył po 90 minut miał 10 kluczowych podań (nikt nie miał więcej, tyle samo Novikovas i Burliga), oddał 14 strzałów, w tym 11 z pola karnego (z których celnie 7 i 5). W ostatnim meczu wreszcie przełożyło się to na punkty (asysta). Pod nieobecność Jevtica może mieć więcej z gry, na co liczę w meczu z Górnikiem.

Michciu dorzuca

Obrona: Rémy (Legia, 2.5, 25%) – tak jak pisałem na blogu Legia nie przegrywa z Pogonią. Liczę na czyste konto na koniec rundy zasadniczej, a jako że ustawiany jako pomocnik to strzał z dystansu może wejść lub asysta.

Pomoc: Szwoch (Arka, 2.0, 7%) – derby, zawsze wystrzegałem się obstawiania takiego typu spotkania. Ale to derby z Lechią. Tą Lechią co zbiera baty od każdego, więc Szwoch ze swoimi sfg i karnymi może zapunktować. Będzie karny!

Atak: Gytkjaer (Lech, 3.2, 30%) – patrzę na statystyki i widzę 5 meczy i 7 goli (1 gol na mecz + hattrick w ostatnim meczu). Lech gra z Górnikiem, który ostatnio w defensywie spisuje się słabo. To wystarczy aby właśnie jego typować.

Nisza, różnica: Vesović (Legia, 2.1, 4%) – coś mi mówi, że to jest ten wybór. Przeczucie i dlatego w ostatniej chwili zmieniam i pozbywam się typu na Badię. Pytanie czy zagra na obronie czy pomocy, tutaj będzie klucz do sukcesu.

Kopara kończy

Obrona: Burliga (Jagiellonia, 2.5, 15% ) – rozczarowanie w meczu z Zagłębiem, ale daję kolejną szansę. Przyjeżdża Wisła Płock ciężko może być o czyste konto, ale liczę na wejścia ofensywne. Ostatni mecz u siebie to gol i plus meczu dla Burligi.

Pomoc: Delew (Pogoń, 1.8, 14%) – z pomocą przychodzi mi Komisja Ligi. Anuluje żółtą kartkę. Spas zagra przeciw Legii. Brzmi to jak film z gatunku Sci-Fi, ale polecam gracza Pogoni na mecz z niemrawą Legią. Trzy gole w dwóch meczach. Plus meczu za występ ze Śląskiem. Nie twierdzę, że Pogoń wygra, ale Spas będzie miał więcej niż 2pkt placowego.

Atak: Carlitos (Wisła Kraków, 4.6, 35%) – pięć bramek w trzech meczach. Perspektywa wyjazdu do najsłabszej drużyny ligi. Buńczuczne zapowiedzi, że to nie koniec walki o nagrodę dla najlepszego strzelca. Do tego wykonuje karne. Może C?

Nisza, różnica: Vujadinović  (Lech, 1.6, 5%) – skoro Konczowski już podebrany 🙁 to swoje myśli kieruję w stronę obrońcy Lecha. Było zamieszanie z jego kartką, ale po odwołaniu gra 🙂 . Dziękuję Komisji Ligi. Do Poznania jedzie Górnik, skazywany na rozjechanie przez Kolejorza. Nikola jest przydatny przy SFG. Jest szansa na czyste konto Górnik bez Angulo 🙂 .

 

Niech szczęście fantasy będzie z Wami!

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 1, Średnia: 5,00 z max: 5)
Loading...