Kogo na 29. kolejkę Ekstraklasy?

Na kogo warto spojrzeć przed decyzjami na 29. kolejkę Fantasy Ekstraklasy? Zapraszamy do przeglądu naszych typów.

To się może przydać

Kalendarz do końca rundy zasadniczej

Statystyki po 28. kolejce

Drużyna bloga – głosujemy kogo do składu

Jak polecaliśmy poprzednio? Rozliczenie

Michciu poleca

Obrona: Rymaniak – 2.30 mln (Korona) – do Kielc przyjeżdża Lechia w bardzo słabej dyspozycji i do tego bez odsuniętego Paixao. Kto ma strzelić gola Koronie? Ciężko wytypować i tym się kieruję, a co Rymaniak może dorzucić w przodzie będzie wartością dodaną.

Pomoc: Kądzior – 2.60 mln (Górnik) – pod nieobecność zawieszonego Kurzawy to na jego barkach będzie spoczywał ciężar asystowania (oby). Przeciwnik Sandecja – dziękuję skończyłem.

Atak: Piątek – 2.60 mln (Cracovia) – cztery ostatnie mecze to cztery gole, po jednym na spotkanie. Ciężko o hattricka ale systematyczność czasem lepsza niż wariactwo!

Nisza / różnica: Wieteska – 2.10 mln (Górnik) posiadanie 6% – wracając do Sandecji – nie widzę za dużo atutów do zdobycia bramki w Zabrzu. Czyste konto możliwe i podobnie jak w przypadku Rymaniaka zawodnik potrafi zarówno zaliczyć asystę jak i znaleźć się w polu karny i wykończyć akcję.

Kopara dorzuca

Obrona: Burliga (Jagiellonia 2,5 ) Gol w doliczonym czasie gry w meczu z Arka, do tego plus meczu. Mnie przekonał mimo, że jadą na trudny teren do Lubina. Poza Poznaniem Jaga nie traci dużo bramek na wyjazdach.

Pomoc: Delew (Pogoń 1,7) Skoro nie gra mój faworyt Kuba Piotrowski kogoś z Portowców dać muszę 🙂 Jest okazja, przyjeżdża Śląsk. Spas strzelił ostatnio dwa gole w Niecieczy i pojechał na kadrę Bułgarii. Zagrał całe 90min w wygranym meczu (2-1) z Kazachstanem. U mnie gra 🙂 może i z C.

Atak: Kaczarawa (Korona 1,9) Gol z Górnikiem w ostatniej kolejce, w tej przyjeżdża Lechia Gdańsk. Mógłbym skończyć. Korona to faworyci tego starcia. Lechia dawno nie wygrała w Kielcach.

Różnica (nisza): Konczkowski (Piast 1,8) 3% Sześć czystych kont na wiosnę. Magia Waldka Fornalika. Ciężki wyjazd do Płocka, ale Wisła to chimeryczna drużyna potrafi dobry mecz przeplatać słabą gra. Czyste konto i remis 0:0 możliwy.

Nowy kończy

Obrona: Suarez (Górnik, 2,0) – czyste konto w meczu z Sandecją bardzo możliwe. Do tego można liczyć na bramkę po stałym fragmencie. Suarez w tym sezonie zanotował już 3 takie gole (w tej rundzie 1). Górnik w lidze najwięcej strzela po sfg (acz wiosną znacznie słabiej) a Sandecja jest 3. drużyną, która traci najwięcej bramek po sfg. Dodając do tego 2% posiadania, mamy różnicę.

Pomoc: Hernandez (Cracovia, 1,9) – zastanawiałem się też nad Merebashwilim, obaj w ostatnich 3 kolejkach mieli dobre liczby (pomocnik Wisły także 2 bramki, ten z Cracovii 2 asysty). Przeważyło to, że w 30. kolejce teoretycznie Pasy mają łatwiej (Zagłębie dom, Wisła jedzie do Białegostoku). Zastanawiam się kiedy Hernandez liczby wreszcie przekuje na konkretne zdobycze punktowe – w ostatnich 3 kolejkach 8 podań kluczowych, 11 strzałów, w tym 4 celne (z pola karnego 5/2). Wyjazd do Niecieczy to dobra okazja.

Atak: Angulo (Górnik, 4,2)rozprawiałem ostatnio o przypadku Hiszpana – liczby wciąż za napastnikiem Górnika. Z kim, jak nie z Sandecją ma się przełamać. Odstrasza cena, ale to może być.. różnica. 20% to na pewno sporo zombie-teamów. Oceńcie kadry swoich rywali czy czasem Angulo nie zrobi różnicy.

Nisza, różnica: Możdżeń (Korona, 2,0, 3%) – pomocnik Korony dużo strzela (11 strzałów w ostatnich 3 meczach / 19 w rundzie), ale głównie spoza pola karnego (9 / 15) i wciąż nie może wcelować (2  / 5 celne; tylko 1 gol). Stąd na pewno niskie posiadanie. Do Kielc przyjeżdża jednak Lechia, która traci sporo bramek. I choć w bramce stoi Kuciak, Możdżeń na pewno będzie próbować. Zobaczymy z jakim skutkiem.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 5, Średnia: 3,80 z max: 5)
Loading...