Kogo na 25. kolejkę Ekstraklasy?

Piąt… Wtorek! Ekstraklasa przyspiesza i 25. kolejka we wtorek i środę. O którym piłkarzu warto pomyśleć? Polecamy Wam kilku.

To się może przydać

Kalendarz na najbliższe 5 kolejek

Statystyki Ekstraklasy wiosną

Drużyna bloga – głosujemy kogo do składu

Jak polecaliśmy poprzednio? Rozliczenie

Michciu poleca

Obrona: Gumny 2,6 mln – Lech nie jest skuteczny więc tym razem uważam, że nic w przodzie nie pomoże więc na dwucyfrowy wynik nie liczę. Czyste konto jak najbardziej możliwe – na to stawiam.

Pomoc: Stilić 1,7mln – asystuje, stałe fragmenty, dośrodkowania i kreowanie gry to wystarczający powód do tego aby mu na tą kolejkę zaufać.

Atak: Wolsztyński Ł. 2,3 mln – mam wrażenie, że pod słabszą formę Angulo to na jego barkach spoczywa zdobywanie bramek. Dwie bramki i asysta w trzech meczach to bardzo dobry wynik. Do Zabrza przyjeżdża Pogoń więc będzie szansa na poprawienie tego wyniku (jeśli Angulo się nie przełamie).

Różnica, nisza: Starzyński 2,4mln 4% posiadania – można powiedzieć, że wrócił. Dobrze wyglądał w ostatnim meczu a do tego przeciwnik Sandecja niezbyt wymagający. Pamiętamy na jesieni „must have” i mam nadzieję, że nawiąże do tej formy.

Nowy dodaje

Obrona: Łasicki Wisła Płock 1,7 mln – polecam nie tylko za ostatnią bramkę, ale za okazje jakie już miał. Wiosną 4 strzały, w tym 3 celne – wszystkie z pola karnego. Do Płocka przyjeżdża Cracovia i choć o czyste konto będzie trudno a w powietrzu trzeba walczyć z Covilo, to ciekawa opcja nie tylko na tą kolejkę. Tym bardziej, że posiadanie 4% (choć w tym oknie wzrosło z 2%).

Pomoc: Kurzawa, Górnik, 3,0 mln – Wiosnę zaczął z ławki, ale dość szybko przypomniał o sobie. Jak dotąd 9 kluczowych podań i 3 stworzone okazje. Do Zabrza przyjeżdża Pogoń. Powalczy, ale gospodarze powinni strzelić bramki. Odstrasza jednak cena.

Atak: Angulo, Górnik, 4,4 mln – dziś mocno nadwyrężam budżet. Polecam, bo wielu go sprzedaje (na starcie wiosny 39%, obecnie 31%). Patrząc na gole i zmarnowane karne, słusznie. Ale ogólnie to wciąż ten Angulo. Wiosną 8 strzałów, w tym 6 celnych, 5 kluczowych podań, 3 stworzone okazje (z których 2 asysty). Paradoksalnie, Angulo może zacząć… robić różnicę.

Nisza, różnica: Wieteska, Górnik, 2,1 mln, 3% – no i wyszedł mi Górnik. Wieteska odnajduje się w polu karnym. Wiosną 5 strzałów, 2 celne (oba z pola karnego). Jak to u zabrzan, o czyste konto z Pogonią będzie trudno, ale szansa jest. Plus wejścia przy stałych fragmentach.

Kopara kończy

Obrona: Vujadinović (Lech 1,6) – nadawał by się również jako nisza całe 2% posiadania. Lech w tym sezonie nie błyszczy, ale u siebie powinien ograć WKS i moim zdaniem do zera.

Pomoc: Jevtić (Lech 2,5) – bez niego Lech jest mniej wartościową drużyną. Gol i asysta w meczu z Pogonią, oszczędzany w Kielcach jeśli tylko będzie zdrowy to zrobi znacząca różnice.

Atak: Mareš (Zagłębie 2,1) – dwa gole na otwarcie ligi przeciw Legii i zniknął z radaru , słabe mecze z Arką i Wisłą Płock. Liczę na jego przełamanie.

Różnica (nisza): Piotrowski Pomoc (Pogoń 1,5) 5% – Gol w Szczecinie w pierwszej kolejce, asysta w meczu z Wisłą Płock. Naprzeciw moim polecającym kolegom liczę na to, że Pogoń nie przegra do zera, a swój udział będzie miał właśnie Kuba.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 1, Średnia: 4,00 z max: 5)
Loading...