Kogo na 24. kolejkę Ekstraklasy?

Ekstraklasa w pełnej grze. Za nami dwie kolejki rozgrywek FE, przed nami 24. odsłona. Kogo do składu? Polecamy.

To się może przydać

Kalendarz na najbliższe 5 kolejek

Drużyna bloga – głosujemy kogo do składu

Jak polecaliśmy poprzednio? Rozliczenie

Michciu poleca

Obrona – Nunes 1,6mln – Pogoń zagra z Wisłą Płock, która jest dobrze dysponowana ofensywnie. Ja jednak liczę na otwarty mecz i ofensywne wejścia Nunesa ze skrzydła.

Pomoc – Hämäläinen 2,8mln – takiego występu jak w weekend na Łazienkowskiej nie można zignorować. Idę za tłumem i typuję Hämäläinena, który jedzie na Cracovię i nie widzę przeszkód aby tam wpisał się na listę strzelców.

Atak – Mares 2,1mln – chyba w Lubinie udało się zastąpić Świerczoka. Nowy nabytek bardzo dobrze się spisuje w ataku i jestem pewien, że w najbliższych kolejkach będzie punktował. Czy już teraz? Arka, która będzie przeciwnikiem dostała „trójkę” na Wiśle K. więc obrona chyba nie jest w najlepszej formie.

Nisza – Mitrović 3% posiadanie, cena 1,7mln – Niskie posiadanie jak na zawodnika pewnego do gry w podstawowym składzie drużyny, która nie straciła na wiosnę bramki. Tym razem do Białegostoku przyjeżdża Lechia, ta nieskuteczna Lechia, więc o czyste konto będzie stosunkowo łatwo.

Kopara dodaje

Obrona: Diaw (Korona 1,7).  Zaliczono mu samobója choć to moim zdaniem bramkarz bardziej zawinił. Przydatny przy stałych fragmentach gry. Przyjeżdża Lech który już tak nie czaruje poza Bułgarską. Czyste konto możliwe.

Pomoc: Kądzior (Górnik 2,6). Długo się wahałem między nim a Kurzawą, ale budżet za mnie wybrał. „Nawałka patrzy” i jeśli pomocnik Górnika marzy o wyjeździe do Rosji musi punktować. Jest okazja, Górnik jedzie do Wrocławia. Nowy-stary trener nie wiele tu zmieni. Obstawiam zwycięstwo Górników i myślę o C .

Atak: Niezgoda (Legia 2,6). Ostatnio show skradł mu Hama, ale Jarek dorzucił 8pkt. W tej edycji ma już 3 bramki, ma ta sama motywację co Kądzior- „selekcjoner patrzy”. W Krakowie powinien dorzucić kolejne punkty, a może i gole 🙂

Różnica (nisza): Piszczek Atak (Sandecja 1,7) 1%. Gol w Szczecinie, gol w meczu z Koroną. Dobra inicjatywa jak się nie ma pieniędzy. „Derby Niecieczy”. W tym meczu może być wszystko.

Nowy kończy

Obrona: Burliga, 2,4 mln, Jagiellonia. Do Białegostoku przyjeżdża Lechia, czyste konto w zasięgu. Dodając do tego ofensywne wejścia (aczkolwiek w dwóch kolejkach tylko 1 kluczowe podanie i 1 strzał), możliwa asysta. Posiadanie 4%.

Pomoc: Stilić, 1,7 mln, Wisła Płock. Nafciarze na fali a Stilić w dwóch meczach zaliczył 4 kluczowe podania, 6 strzałów (2 celne) i asystę. Liczbowo podobny do Michalaka (3,3/2,1 + bramka), ale w perspektywie rundy zapewne wypadnie lepiej. Wyjazd do Szczecina to niewiadoma, ale asysta w zasięgu.

Atak: Bezjak, 2,0 mln, Jagiellonia. Nowy nabytek Jagi zdobył już pierwszy plac. Za nim pierwsza asysta i wygląda na to, że więcej okazji będzie tworzył niż miał. Przeciw Lechii możliwe dodatkowe punkty i bonusy za wygraną. Do tego przy 4% posiadania, jest także różnicą.

Różnica, nisza: Kopacz, 2,o mln, 2% posiadania, Zagłębie. Do Lubina przyjeżdża Arka, która w Krakowie miała problemy z obroną przy stałych fragmentach. Kopacz w tej rundzie miał już 2 okazje bramkowe, oddał 3 strzały. Oprócz czystego konta, szansa na bramkę.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...