Kogo na 23. kolejkę Ekstraklasy?

Pierwsza wiosenna kolejka za nami. Jest czwartek, większość z nas już o niej zapomniała. Czas przygotować się na kolejną odsłonę. Kogo na 23. kolejkę? Nasze typy.

To się może przydać

Kalendarz na najbliższe 5 kolejek

Nasza drużyna na 23. kolejkę

Przewidywane składy: jak to wyszło w 22. kolejce?

Jak polecaliśmy poprzednio? Rozliczenie

Kopara poleca

Obrona: Remy (Legia 2,4). W pierwszym meczu bardzo dobrze się spisywał- wybory do 11 kolejki. Silny, pewny i przydatny przy stałych fragmentach gry. Przyjeżdża Śląsk bez Piecha, za to z Robakiem, który moim zdaniem zgubił formę. Realna szansa na więcej niż 4 punkty.

Pomoc: Cvijanovič (Korona 2,0). Powtórka z rozrywki, znowu wyjazd  do Niecieczy – Korona nigdy tam nie przegrała. Sandecja dawno nie wygrała, Goran ładnie pogrywał w środku pola – asysta do Kiełba, asystował w sparingach (z Podbeskidziem do Diawa). Biorę i myślę o C.

Atak: Angulo (Górnik 4,4). Do Zabrza przyjeżdża Termalica po przegranym w kiepskim stylu meczu z Koroną, do tego z trenerem Bartoszkiem na gorącym krześle. Górnik przegrał trzy ostanie mecze, z czego przy Roosvelta pamiętne lanie od Pasów na koniec jesieni. Jeśli Angulo ma się przełamać to idealny czas.

Różnica (nisza):  Kwiecień Obrońca (Jagiellonia 1,5) było 3% jest 6%. Zacznijmy od tego, że jest to obrońca ustawiany na defensywnym pomocniku. W Gliwicach czyste konto i asysta, nic więcej nie trzeba wymagać od obrońcy, do tego Jaga mało bramek traci na swoim
boisku.

Nowy dodaje

Obrona: Guilherme (Jagiellonia 2,2). Jaga ma przed sobą dwa mecze u siebie, zaczyna od Pasów. Liczę na jego ofensywne wejścia. Czyste konto możliwe, asysta w zasięgu.

Pomoc: Jevtić  (Lech 2,5). Do Poznania przyjeżdża Pogoń. Wiosną portowcy zapewne nie będą już tylko do bicia, ale jeżeli ktoś ma w Lechu zapunktować, to najpewniej Jevtić. Bramka, asysta w zasięgu.

Atak: Kaczarawa (Korona 1,8). Sandecja w Niecieczy. W 22. z Termalicą na tym samym boisku było go pełno, był „pod grą”. Bramka i asysta. Wyczyn może powtórzyć.

Różnica (nisza): Urynowicz (Górnik, 1,5). Posiadanie 1%. Jeżeli utrzyma pierwszy skład i wybiegnie obok Angulo w Zabrzu przeciw Termalice, może przyłożyć się do wygranej. Urynowicz to jeden z wygranych sparingów zabrzan z zimy. Zastanawia jednak ostatnia zmiana w 55. minucie, która może być zapowiedzią ławki (wtedy Kurzawa in).

Michciu kończy

Obrona: Burliga (Jagiellonia, 2,4) – zawodnik z zadaniami ofensywnymi. Cracovia bronić się nie będzie i zapowiada się otwarty mecz. Skrzydłowi Jagiellonii często schodzą do środka i liczę że zrobią miejsce właśnie Burlidze.

Pomoc: Flavio Paxiao (Lechia, 2,5) – mój wybór jest podyktowany dwoma czynnikami. Pierwszy to rywal czyli Piast. Drugi to najnormalniejsze przeczucie. Każdy z Was czasem je miewa i później narzeka, że wiedziałem i chciałem, ale zabrakło odwagi. Dlatego stawiam na Flavio żeby po weekendzie nie marudzić.

Atak: Niezgoda (Legia, 2,6) – po wyśmienitym meczy w Lubinie czas na pokazanie się przed własną publicznością. A jak wiadomo ta jest bardzo wymagająca. Jeśli wytrzyma ciśnienie jestem spokojny o punkty. Dodatkowo jak pokazał mecz z Zagłębiem może grać w przodzie z Eduardo. Czyli brak zmiennika na ten moment dla Niezgody.

Różnica (nisza): Wieteska (Górnik, 2,1). Niszowy 1% – wraca po żółtych kartkach i trafia na skompromitowaną w ostatniej kolejce Termalikę. Liczę na czyste konto i stałe fragmenty gry bo to na jesieni w jego wykonaniu wyglądało to bardzo dobrze.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...