Kalendarz oraz wybory na 22. kolejkę Ekstraklasy

Kolejny gościnny wpis. Warty, bo Michciu analizuje kalendarz i najbliższe trzy mecze klubów Ekstraklasy – od 22. do 24. kolejki Ekstraklasy (2-4. Fantasy). Wylicza, piłkarzy których klubów warto a których nie warto mieć w swoich składach. Zapraszam:

Na Fantasy Ekstraklasę można spojrzeć także z szerszej perspektywy, mianowicie nie jak większość uczestników czyli po piłkarzach, którzy wybili się w danej kolejce a po drużynach.

Szczególnie, że akurat w Fantasy Ekstraklasa przyznawane są punkty za wygrane mecze, co daje nam możliwość zdobycia 6 pkt za 3 zawodników z jednej drużyny, którzy w takim zwycięskim meczu zagrają.
Co z tego czy środkowy obrońca nie przekroczy linii połowy ani razu w meczu skoro może uzbierać dodatkowe 2 pkt plus czyste konto, a wiadomo ci co biegają do przodu to są dość drodzy.

Patrząc ogólnie na formę drużyn oraz kalendarz…

Analiza kalendarza 22.-24. kolejka Ekstraklasy. Autor: Michciu (szlaka paka)
Analiza kalendarza 22.-24. kolejka Ekstraklasy. Autor: Michciu (szlaka paka)

…można szybko zorientować się, że drużyny zaczynające się literą L (każdy wie o jakie chodzi) mają w przeciągu 3 kolejek szansę na dobre punkty. Jedyny wyjątek to spotkanie w 24. kolejce Lech – Lechia.

Myślę, że nie ma co się rozpisywać tutaj o nazwiskach, ponieważ każdy z ofensywnych graczy jest i będzie dobrze punktującym zawodnikiem. Na szczególne uznanie zasługują bracia Paxiao, Rado i mimo wszystko Kownacki, za którym nie przepadam i mam nadzieję, że Lech go sprzeda do Rosji. Jeśli nie mamy w składach tych zawodników to już teraz warto ich zakupić.

Trochę nieoczekiwanie wysoko jest Wisła Kraków oraz Korona. Mimo iż w 23. kolejce Wisła K. gra z Jagiellonią to mam dziwne przeczucie, że Jagiellonia raczej nie będzie na wiosnę w szczytowej formie.
Skoro jesteśmy już koło drużyny z Białegostoku to raczej bym unikał kupna jej zawodników. Nic nie pokazali w Gdańsku i dla mnie to wciąż jednak jest niewiadoma z przewagą w stronę słabszej formy.

Wychodzi, że ciężkie dni są przed Śląskiem, Piastem oraz Ruchem. Osobiście ja z tych trzech drużyn nie mam żadnego zawodnika i nie mam w planie zgłosić do występu w drużynie „szlak paka”.
Tak więc jeśli ktoś ma Niezgodę, Moriokę to radzę się ich pozbyć. Z premedytacją nie wymieniłem nikogo z Piasta, ponieważ jest tam jedna perełka, która zapewni punkty – Papadopulos, jedyna osoba, która będzie dokładać głowę do wrzutek z bocznych sektorów boiska.

Przeglądając środek tabeli powyżej można spotkać także interesujących zawodników z drużyn, które mają niezły kalendarz. Mówię tutaj np. o Zagłębiu. 22. i 23. kolejka powinna być ich i taki Starzyński to jest „must have” na ten okres.

Bardzo zasmucił mnie kalendarz Cracovii, którą uważam za drużynę na pierwszą 8-kę i mam wrażenie, że właśnie zaczęła marsz w tym kierunku. Na pierwszy rzut Pogoń (bardzo ciężki mecz) a później na wyjeździe Lechia (jeszcze cięższy mecz). Mimo to Wójcicki powinien znaleźć się w składzie, chociażby z tego powodu, że to jako pomocnik wysoko grający.

Natomiast jeśli finansowo Twoja drużyna budżetu nie może spiąć najlepszą alternatywą jest Hofbauer z Arki jedyne 1,4 (mająca ciekawy terminarz, ale uwaga pauzuje w 22. kolejce). Gracz odpowiedzialny za rozgrywanie i grający na 10-tce a ta pozycja gwarantuje choćby asysty.

Oczywiście wszystko co powyższe jest tylko przypuszczeniami aczkolwiek w moim mniemaniu opartymi na liczbach i faktach. A te nie kłamią, pewnie, że może się zdarzyć, że w niedzielę Legia przegra u siebie z Ruchem, pewnie, że Lech może przegrać 0-3 z Piastem po 3 rzutach karnych i karma Lecha z ostatniej kolejki się odwróci. Jeżeli by było wszystko tak oczywiste to czy piłka nożna była by najlepszym sportem na świecie?

Wracając do Fantasy Ekstraklasy, bierzemy graczy z Legii, Lecha, Lechii niby oczywiste, ale na 24. kolejkę można się pozbyć kogoś z ofensywy Lecha i Lechii. W najbliższym czasie unikamy jak ognia graczy Śląska, Piasta, Ruchu no i powiedzmy ja osobiście Jagiellonii, w którą nie wierzę.

Pozdrawiam
Michciu (szlaka paka)

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 5, Średnia: 4,40 z max: 5)
Loading...