Kalendarz na start wiosny 2018 w Ekstraklasie

Wiosnę czuć co jakiś czas w powietrzu – u mnie na podkarpaciu raz minusem, raz plusem sadzi. Wiosna na pewno za to przychodzi na ekstraklasowych boiskach – sezon 2017/2018 budzi się z zimowego snu. Dla nas oznacza to jedno – kolejne rozgrywki Fantasy Ekstraklasa! Przebieram nogami. I.. martwię się. Czy w dobie rytmu praca/rodzina zdołam przygotować się do nowej rundy. Na szczęście jest Michciu, który raczy mnie kalendarzem na pierwsze trzy kolejki. To już fundament pod skład. Korzystam. Skorzystajcie i Wy!

Uwaga: aktualizacja do 5 kolejek dostępna

Michcia musicie znać, pomagał nam już podsyłając kilka zestawień kalendarzy wcześniej.  Czas na najnowszy:

Kalendarz na kolejki 22.-24. Fantasy Ekstraklasa Wiosna 2018
Kalendarz na kolejki 22.-24. Fantasy Ekstraklasa Wiosna 2018

Wiadomo – co zielone, to teoretycznie łatwiejszy mecz w kolejce. Czerwonych unikać. Poniżej Michciu wyjaśnia wyliczenia:

Objaśnienie kalendarz Fantasy Ekstraklasa
Objaśnienie kalendarz Fantasy Ekstraklasa

Michciu podesłał mi same tabelki, treść zatem dopisuję.

Sprawdźmy co nieco, czyli pierwszą piątkę. Nie ukrywam, że jeszcze jestem przed większą niż sprawdzeniem wynikówanalizą sparingów, wieści z klubów i dostępnych możliwości wśród piłkarzy Fantasy. Ale prawda też taka, że kalendarz oglądamy na sucho – na podstawie liczb z jesieni. To jednak i tak dobry fundament.

Jagiellonia

Wg tych wskaźników najlepszy terminarz ma Jagiellonia – wyjazd do Gliwic i dwa mecze w Białymstoku.

Piast (w) 4 z 10 meczów u siebie w tym sezonie przegrał, acz 10 bramek straconych w Gliwicach to nie tak dużo. Z kolei Jaga równie chętnie wygrywa na wyjazdach, jak i u siebie (po 5).

Cracovia (d) i Lechia (d) – Pasy więcej bramek tracą u siebie, ale na wyjazdach częściej przegrywają. Lechia to drużyna zagadka.

Ważne, że Jagiellonia u siebie ma bilans 5-3-2 i bramki 15:9. Ciekawe jednak jak będzie wyglądała gra bez Cernycha (wg moich cyferek, drugi po Novikovasie piłkarz Jagi jesienią).

Górnik Zabrze

I już spoglądamy na Angulo (w cenie 4,4) vs. Carlitos (4,5). Wg terminarza bliżej do Angulo.

Wisłą Płock (w), Termalica (d), Śląsk (w) – to początek wiosny dla rewelacji jesieni i 3. drużyny tabeli.

Na uwagę zasługuje szczególnie Termalica, która na wyjazdach ma bilans 1-3-7 i 19 straconych bramek. A Górnik to najskuteczniejszy zespół jesieni – kogoś z ofensywy warto mieć.

Legia

Zagłębie (w), Śląsk (d), Cracovia (w). Do Legii zawsze podchodzę ostrożnie – wyjątkiem był onegdaj Nikolić. Tym  bardziej teraz, gdy drużyna zostaje dość istotnie przebudowana.

Odstrasza też wizyta w Lubinie na starcie. Kusi Kuchy, bo co sparing to czytam, że miał okazje (które marnował) a i wysoko ustawionym bywał.

Lech

Arka (w), Pogoń (d), Korona (w). Na starcie trudny wyjazd do Gdyni, który można jednak spożytkować na ocenę gry Kolejorza i przydatność Gytkjeara w składzie. Bo później Pogoń u siebie (20 goli Lecha w Poznaniu i 19 straconych Pogoni na wyjazdach).

Wisła Kraków

Lechia (w), Arka (d), Piast (w). Carlitos (4,5) – oto jest pytanie. Dwa z trzech meczów z drużynami, które bramki tracą (tylko Arka 1,4 bramki straconej na wyjazdach).

Korona też zaczyna ciekawie – dwa mecze w Niecieczy (Termalica i Sandecja), ale później wyjazd do Poznania.

Na piłkarzy których drużyn warto stawiać na starcie wg Was?

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...