Kalendarz na start Ekstraklasy 2016/17

Wpis gościnny z moją edycją: Michciu analizuje kalendarz pierwszych trzech kolejek Ekstraklasy pokazując swoją tabelkę. Warto! Przeczytajcie:

Początki rundy w grach fantasy bywają najtrudniejsze a dobry start jest tak samo ważny jak końcówka. W tym wypadku to nie prawda, że prawdziwego mężczyznę poznaj się po tym jak kończy a nie jak zaczyna. Forma musi być przez całą rundę. A tu pierwsze problemy. Nie wiadomo w jakich składach wyjdą drużyny na pierwszy mecz. Kto jest w wysokiej formie a kto będzie dostarczał punkty. W tym celu możemy posłużyć się dwoma parametrami – tabela z poprzedniego sezonu oraz mecze sparingowe (tudzież mecze eliminacyjne LM i LE).

Mecze sparingowe zebrane w jednym miejscu najlepiej sprawdzić na 90minut.pl. A jak się przygotować pisał Nowy w poprzednim artykule.

Ja jak co sezon patrzę też na tabelę z poprzedniego sezonu, ale oczywiście trzeba ją edytować.

Po pierwsze niektóre miejsca wydają się nie do końca odzwierciedlające formę drużyn. Tak więc w moim zestawieniu na drugim miejscu ląduje Lech – bo jest mocniejszy od Jagiellonii itp. Do zestawienia wskakują także Górnik i Sandecja. Jak umiejscowić te dwie drużyny w tabeli? To już cięższy temat. Ja robię to według mojej wiedzy (kto się nie zgadza to może zrobić po swojemu i nie czytać dalej).

Po wprowadzeniu zmian wychodzi mi następująca tabela:

Do czego potrzebujemy powyższą tabelę? Mianowice do tego aby sprawdzić jakie mecze czekają na poszczególne drużyny.

Kalendarz na pierwsze trzy kolejki

Widać na pierwszy rzut oka, że drużyny grające w eliminacjach LE i LM mają ułożony kalendarz pod nich. Zarówno Legia, Lech i Jagiellonia kalendarz w lidze mają w pierwszych trzech kolejkach na 9 punktów do zdobycia. Co ważne żadne z tych drużyn nie spotykają się ze sobą w najbliższym czasie.
Nic tylko brać zawodników z tych drużyn – ale chwila, bo przecież rotacja… rotacja i jeszcze raz rotacja. Oskara temu kto obstawi wyjściowe jedenastki tych trzech drużyn.
Ale dość „suchej gatki” trzeba spojrzeć na tabelę jaka na początku ligi nam się przedstawia.
Kalendarz dla Fantasy Ekstraklasa 2017/2018
Kalendarz dla Fantasy Ekstraklasa 2017/2018

Wspominałem o drużynach z łatwym kalendarzem bo mają eliminację w Europie? I mamy w zestawieniu Arkę na ostatnim miejscu a mimo to ma dość dobry kalendarz w porównaniu do Sandecji i Korony.…

Sam do swojej drużyny przymierzałem zawodników Termaliki (nawet trzech) ale po spojrzeniu na kalendarz nie mam już ani jednego – odradzam, tak jak w przypadku Sandecji.

Podobnie należało by postąpić z zawodnikami z dolnej ósemki. Dla mnie wielką niewiadomą jest Śląsk. Można zaryzykować z ofensywnymi graczami ale i z obrońcami ponieważ każdy stały fragment gry będzie grany na obrońcę typu Kokoszka, Celeban gdyż średnia wzrostu zawodników ofensywnych nie przewyższa 1,75cm.

Drużyny z Krakowa mają fajny kalendarz z potencjałem ofensywnym, tyle że znowu wraca pytanie kto zagra? Carlitos, Ondrasek, Brożek? W Cracovii powinno być to dużo łatwiejsze do wytypowania ale ja tym razem nie będę tego robił.

Wkraczając w personalia – kogo kupić, kogo nie kupować bo to przecież najważniejsze w fantasy. Najrozsądniejszym wyjściem jest zakup…

…przepraszam, ale nie tym razem. Zachowam personalia dla siebie (koledzy czytają), niech każdy sam dojdzie do tego czy kupić zawodnika X czy Y. Większa będzie satysfakcja ze zdobyczy punktowej.

Powodzenia i jeżeli macie ochotę się zmierzyć z FantasyFutbol.pl to zapraszam do ligi fantasyfutbol.pl
kod do ligi 28c9beac na stronie fantasy.ekstraklasa.tv

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 2, Średnia: 5,00 z max: 5)
Loading...