Kalendarz na 20-21. kolejkę Ekstraklasy

Michciu powraca ze swoją analizą kalendarza. Zapraszam do gościnnego wpisu o kalendarzu na dwie ostatnie kolejki Ekstraklasy w 2017 roku kończące jesienną edycję Fantasy Ekstraklasy

CZAS ODDZIELIĆ MĘŻCZYZN OD CHŁOPCÓW

Czy można powiedzieć w fantasy, że „nie ważne jak się zaczyna a ważne jak się kończy”?

Można powiedzieć, czemu nie. Tyle, że dla niektórych jest już za późno a tylko nieliczni będą bili się o najwyższe miejsce w swojej lidze. Tylko nielicznym zostaje możliwość wygrania prywatnego zakładu, tylko nieliczni chcą poprawić swój „overall”.

Bo formę w fantasy to trzeba mieć przez cały sezon (do przemyślenia na start kolejnej edycji).

Sam już pogrzebałem swoje szanse na bardzo dobry wynik w overallu (1877.), w lidze prywatnej (3.)  pozostała walka o nagrodę pocieszenia za 2. miejsce.

Ale co najważniejsze trwa walka o prywatny zakład – zapewne jak
u kilku z Was, poszedł zakład kto będzie wyżej po rundzie (ja czy odwieczny rywal/przyjaciel). I na tym trzeba się skupić, bo to nie oznacza wygrania kilku piw a coś więcej. To coś więcej to możliwość „wytykania” swojej wyższości nad osobą w moim mniemaniu o dużej wiedzy ekstraklasowej.

Trzeba szukać w takim razie zaskoczenia. Analizując ostatnie dwie kolejki poniżej widzimy, że kalendarz jest przychylny dla zespołów Lechii, Legii i Jagielloni (choć z tą ostatnią cyfry mogą trochę zaciemnić
obraz).

Kalendarz na 20. i 21. kolejkę Ekstraklasy 2017/18
Kalendarz na 20. i 21. kolejkę Ekstraklasy 2017/18

Lechia Gdańsk

Dwa łatwe mecze, zarówno w domu jak i na wyjeździe widzę tutaj komplet punktów. Potencjał w ataku niesamowity. Kto jeszcze nie zakupił braci Paixao niech to przemyśli jeszcze raz. Niszowym wyborem jest człowiek od zadań specjalnych Peszko, Sławomir Peszko! Dla chcących więcej
zaryzykować możemy pokusić się także o obronę w postaci Augustyna, który wchodzi na stałe fragmenty gry i nie jest powiedziane, że nie wsadzi gdzieś tam głowy.

Legia Warszawa

Będziemy mieli tutaj klasyczny atak na lidera po rundzie jesiennej, a żeby tak się stało to 6 pkt obowiązkowe. Sam w składzie mam Malarza, który gwarantuje czyste konto, wracającego do dobrej formy Hamalainena i systematycznego Niezgodę (choć korci żeby wymienić go na M. Paxiao). Jeśli Legia zagra jak w ostatnim meczu bez problemu zapunktuje i co ważne mając 3 zawodników daje nam to po 6 dodatkowych punktów za wygraną – pamiętajmy o tym!

Jagiellonia Białystok

Niby Korona nieobliczalna, ale jednak faworyt to Jaga, podobnie na Śląsku to będzie wyglądało. Z doborem piłkarzy z tej drużyny trzeba postępować dość ostrożnie. Jagiellonia nie strzela dużo bramek, ale punktuje. Co warte podkreślenia mało bramek też traci (wyjątek Górnik Z.) więc można
pokusić się o obrońcę typu Runje.

Górnik Zabrze

Krótko i zwięźle, bo każdy widzi jak gra beniaminek. Trudny wyjazd do Gdyni i teoretycznie łatwy domowy mecz ze słabą Cracovią (Angulo C easy). Sam mam 3 zawodników z Górnika i nie wiem co mam zrobić, skłaniam się jednak do ALL IN i wystawiam całą trójkę.

Lech Poznań

Także krótko, wydaje się, że największy wpływ na grę Poznaniaków ma Jevtić i chyba tylko on jest godny polecenia na końcówkę rundy. Na ostatnią kolejkę można dołożyć obrońcę.

Gdzie szukać różnicy w pozostałych klubach?

Świerczok – oczywiste? Nie dla mnie, jeśli ktoś wierzy, że na Lechu nastrzela jak w poprzednich kolejkach to w moim mniemaniu grubo się myli. Wielu z was da go na C – dla mnie ok, będę wyżej w
overallu.

Delev – jak to było słusznie zauważone na blogu tylko on ciągnie grę Pogoni.

Merebaszwili, Varela – różnca na jedną kolejkę tj. na Sandecję. Po meczu szybko sprzedać. Varela dodatkowo ma karne a wiadomo, że w Sandecji obrona raczej drewniana.

Piątek – ten z Termaliki, chyba złapał formę i podobnie jak w przypadku Deleva ciągnie grę do przodu. Ostatnia kolejka to już Lech więc do odstrzału po kolejce.

Celowo opuszczam i zostawiam na koniec derby Krakowa. W tym meczu może być wszystko. Konia z rzędem temu kto wytypuje poprawny wynik. Carlitos czy Piątek strzeli? Sadlok czy Helik zachowa czyste
konto? Kibice Wisły czy Cracovii opanują miasto po meczu?
Tyle pytań i brak odpowiedzi.
Jednak pokuszę się o typ na mecz i powiem 1-1. Zachęcam do podania swojego typu w komentarzu, nagrodą będzie szacunek i uznanie prezesa szlaka paka!

Powodzenia i punków jak najwięcej.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...