Kalendarz Ekstraklasy: 29-30 kolejka

Witam wszystkich po przerwie reprezentacyjnej. Jak Wam się podobały występy Polaków? Zapraszam do komentowania, a tymczasem przechodzimy do własnego podwórka czyli Ekstraklasy i jej kalendarza.

Co nowego w kalendarzu?

Bierzemy tylko dwie kolejki pod uwagę, co powoduje coraz większe przetasowania w rankingu trudności spotkań danej drużyny. Dwa mecze zamiast pięciu powodują, że trzeba na total patrzeć z delikatnym przymrużeniem oka.

Specjal:

Komu przyznać? Wydawało by się, że najbardziej zasługuje Cracovia a najmniej TBB. Patrzę na kalendarz i widzę, że obie drużyny są w miejscach w których powinny być więc wstrzymuję się w tej kolejce od przyznania Specjala. Myślałem, czy nie przyznać plusowego Legii, która w moim mniemaniu jest zbyt nisko w kalendarzu. Dwa przegrane mecze z Wisłą i Jagą i okazuje się, że forma wpłynęła aż za bardzo na kalendarz. Ale takie jest życie przegrywasz to spadasz w rankingu.

Zostawmy więc Specjala i zobaczmy jak będzie to wszystko wyglądało!

Tak prezentuje się już sam kalendarz na kolejki 29-30.

kalendarz ekstraklasy 29-30 kolejka
kalendarz ekstraklasy 29-30 kolejka

Kilka słów o aktualne sytuacji:

Na szczególną uwagę zasługuję Cracovia, która wygrała cztery mecze z rzędu oraz Korona, która gra ze słabą Lechią i Śląskiem. Obie drużyny w ostatnich dwóch kolejkach będą liczyły na 6 pkt i jak najlepsze miejsce po rundzie zasadniczej. Jedni i drudzy walczą o ósemkę więc motywacji im nie powinno braknąć. Co za tym idzie? Myślę, że po dwóch zawodników to minimum do fantasy (w moim mniemaniu najlepiej Piątek, Hernandez oraz Kaczarawa, Rymaniak).

Druga para, którą można porównać jak dla mnie to Wisła i Pogoń. Niby w TOP4, ale jednak mają po jednym bardzo ciężkim meczu. Wisła – Lech (Wisła nie wygrała ostatnich 5 meczy z Lechem) i Legia – Pogoń (Pogoń przegrała ostatnie 4 mecze z Legią na 5 możliwych). Uważajcie.

Radzę unikać takich drużyn jak Sandecja, Lechia, TBB, Śląsk których forma nie jest nawet przeciętna. Zmiany trenerów nic nie dają, odsuwanie piłkarzy nic nie daje, rotacje w składach na nic! Sandecja i TBB kandydaci do spadku z ligi na ten moment, nie wiem jak będzie to wyglądało po podziale a czy ktoś będzie płakał za nimi na jesieni? No może kolega Kopara za „Słonikami” tak, reszta wątpię. Powiew świeżości nikomu nie zaszkodzi i jakbyśmy zobaczyli takie drużyny w Ekstraklasie jak Miedź Legnica lub Stal Mielec było by miło. Nieszczęście jednych (Kopara-TBB) jest szczęściem drugich (Nowy-Stal Mielec) bo w fantasy tak jak w życiu musi być równowaga.

Jeden typ na 29 kolejkę:

Górnik Zabrze – grający z Sandecją, która nieuchronnie zmierza do 1 ligi. Będzie to bardzo dobra okazja do przełamania się Angulo (która to już?). Asysty powinni zanotować skrzydłowi (uwaga Kurzawa zawieszony) a czyste konto dla obrońców? Bardzo możliwe. Swoje w ataku mogą dorzucić Wieteska i Suarez, którzy są bardzo aktywni przy stałych fragmentach gry.

Jeden typ na 30 kolejkę:

Legia Warszawa – jak wcześniej pisałem Pogoń na 5 meczy 4 przegrała z Legią. W Warszawie nie mogą sobie pozwolić na rozdawanie punktów, bo już za dużo uciekło w meczach z Jagą i Wisłą. Mobilizacja będzie na 100% zarówno piłkarzy jak i kibiców. W Pogoni nie zagra podstawowy obrońca Fojut – jak dla mnie jedyny w miarę dobry zawodnik grający na środku defensywy. Droga do bramki Załuski prawdopodobnie będzie wyglądała jak autostrada wybudowana na Euro 2012 – oby tylko nie otworzyli jej za późno.

Macie swoje typy na 29 i 30 kolejkę? Różnią się od wyżej wymienionych? Podeślijcie w komentarzu.

Niech szczęście fantasy będzie z Wami!

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 2, Średnia: 5,00 z max: 5)
Loading...