Kalendarz Ekstraklasy: 28-30 kolejka

Zbliżamy się ku zakończeniu rundy zasadniczej w Ekstraklasie a co za tym idzie kilka klubów będzie się biło o pierwszą ósemkę, lepsi o utrzymanie się na podium a jeszcze inni o wygrzebanie się ze strefy spadkowej. Wszystko to ma przełożenie na Fantasy Ekstraklasę, w której planujemy transfery, zmiany i opaskę kapitana – tutaj z pomocą przychodzi masz kalendarz.

Co nowego w kalendarzu?

Mamy informację tylko o trzech następnych kolejkach, więc nie będziemy zbytnio się tutaj wymądrzać co by było gdyby któraś z drużyn awansowała do ósemki a inna spadła. Pamiętajmy to jest Ekstraklasa tutaj wszystko jest możliwe.

Specjal:

Jak drużyna wygrywa z liderem 5:1 to nie sposób nie przyznać jej dodatniego specjala. I tak drużyna Lecha dostaje punkt, nad stylem gry nie będziemy się rozwodzić, bo wynik idzie w świat i jak to mówią eksperci: „Nikt za 10 lat nie będzie pamiętał w jakim stylu wygrali”.

Myślałem czy nie przyznać Jagiellonii ujemnego specjala na podstawie tego właśnie meczu w Poznaniu, jednak wyszedłem z założenia, że to był wypadek przy pracy, mecz się nie ułożył itp. Kto w takim razie? Sandecja, która w tym roku w lidze jeszcze nie wygrała? Nie. I tak już jest na dnie i chyba nikt jej nie pomoże. Minus idzie do Termaliki, której piłkarze powinni sobie w autokarze powiedzieć zdecydowanie „Co wydarzyło się nad morzem zostaje nad morzem”. 

Tak prezentuje się już sam kalendarz na kolejki 28-30.

kalendarz ekstraklasy 28-30 kolejka
kalendarz ekstraklasy 28-30 kolejka

Kilka słów o aktualne sytuacji:

Zanim o poszczególnych drużynach kilka słów to chciałem zwrócić uwagę na ważną rzecz. Mamy do zakończenia trzy kolejki co powoduje, że jedne drużyny do rozegrania mają dwa domowe mecze a pozostałe jeden. Daje to przewagę w kalendarzu.

Dwa mecze na własnym stadionie mają: Cracovia, Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice, Korona Kielce, Śląsk Wrocław, Bruk-Bet T.

Po jednym natomiast: Górnik Zabrze, Wisła Płock, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, Sandecja Nowy Sącz.

Celowo pogrubioną czcionką zaznaczyłem drużyny, które lepiej wyglądają i mają szanse na lepsze zdobycze punktowe. Na resztę szczególnie uwagi osobiście bym nie zwracał. Jeżeli chcemy szukać jakiejś konkretnej niszy i ryzyka możemy spróbować jednego zawodnika z którejś z drużyn. Jednak z podwajaniem bym się wstrzymał i ewentualnie zrobiła tak po podziale na grupy.

Na szczycie kalendarza po trzech wygranych z rzędu ląduje Cracovia. Czy tylko wygrane mają wpływ? No przecież nie do końca, więc zobaczmy z kim grają … i mamy trzy ostatnie drużyny z kalendarza! Nie wiem jak Wy ale ja idę all in i potrajam Cracovię.

Atrakcyjnych przeciwników mają Jaga i Legia. Biorąc pod uwagę aktualną formę (oprócz meczu w Poznaniu) to spokojnie obie drużyny mogą powalczyć o komplet punktów. W kalendarzu mają total identyczny i w tabeli ligi mają identyczną liczbę punktów. Nie będę zdziwiony jak po 30 kolejce będą mieli także identyczny wynik punktowy w lidze. Nic tylko zacierać ręce na taki pojedynek.

Górnik to dla mnie trochę zagadka. Niby fajnie grają, super stałe fragmenty gry ale coś nie do końca idzie. Co? Wydaje się na pierwszy rzut oka, że nie ma napastnika w drużynie. Angulo gdzie jesteś? Ostrożnie w takim razie z zawodnikami Górnika, ponieważ kalendarz także nie zachęca – dwa trudne wyjazdy.

Pozostałe drużyny, o których warto wspomnieć pod kątem fantasy to Lech i Korona. Mają po dwa mecze u siebie (m.in. z Lechią), mają o co grać (lidera i top8), potencjał w postaci zawodników.

Jeśli jeszcze macie w swoich składach zawodników z drużyn typu Śląsk Wrocław, Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, Bruk-Bet T., Sandecja Nowy Sącz radzę to przemyśleć. Każdy z nas pewnie miał przemyślenia typu kupuję teraz Maresa, Starzyńskiego, Stefanik, Paxiao czy nawet Marciniaka. Dlatego teraz proponuję minute ciszy, w której indywidualnie odpowiemy sobie na pytanie czy w tej cenie nie ma lepszych zawodników …

Niech szczęście fantasy będzie z Wami!

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 4, Średnia: 4,50 z max: 5)
Loading...