Kalendarz Ekstraklasy: 24-28 kolejka

Nie zwalniamy tempa i bierzemy się za kolejną analizę kalendarza Ekstraklasy. Tym razem przyglądamy się kolejkom 24-28. Rozegrane zostały dwie kolejki, więc to nadal zbyt mało aby kierować się tylko i wyłącznie aktualną formą.

Zapraszam!

Co nowego w kalendarzu?

Przyjmuję do wyliczenia tabelę z jesieni oraz aktualną tabelę formy (2 mecze). Do przyznania wartości drużyn bierzemy dwie mini tabele i daję: jesień waga 40% oraz aktualna forma 60%.

 

Specjal:

Przyznaję zarówno plusowy jak i minusowy drużynom, które rywalizowały ze sobą w ten weekend. Oczywiście z meczu Legia – Śląsk.

Kompromitacja byłej drużyny Jana Urbana dała drużynie Jozaka jeden dodatkowy punkt w moim zestawieniu. Legia po trudnym meczu w Lubinie, w którym pokazała charakter teraz odniosła przekonujące zwycięstwo czyli 2 mecze 6 pkt. Zasłużony punkt do kalendarza.

Śląsk na drugim biegunie tj. 2 mecze 0 pkt. Na korzyść Śląska może jedynie podziałać zmiana trenera. „Nowa miotła” zrobi porządki? Może tak, może nie. Do tego czasu jak się nie dowiemy zostaje minus jeden punkt.

Tak prezentuje się już sam kalendarz na kolejki 24-28.

kalendarz na kolejki 24-28
kalendarz na kolejki 24-28

Kilka słów o aktualne sytuacji:

Czołówka bez zmian, zbliżają się mecze w których TOP4 grają ze sobą. Kalendarz to widzi i pokazuje, że jedyną przewagą w meczach tego typu jest własne boisko lub przyznany Special.

Legia zrównuje się z Górnikiem atrakcyjnością kalendarza, choćby dlatego że ma dwa mecze z rzędu u siebie (mimo iż z ciężkimi przeciwnikami). Górnik w 28 kolejce ma jednak Koronę, która trochę zamazuje postrzeganie kalendarza. Zwróćmy więc uwagę tylko na 4 kolejki i grajmy w Fantasy graczami Górnika.

Lech Poznań w 25 kolejce ma potencjał punktowy bo przeciwnikiem jest Śląsk, reszta meczy stosunkowo trudne. Warto mieć 1-2 zawodników z Poznania (choć ja idę tym razem pod prąd i nie gram Lechem).

Na zwrócenie naszej uwagi zasługuje jednak Wisła Płock. Wiosna wydaje się rewelacyjna w wykonaniu tej drużyny. Komplet punktów i bardzo przyjemna dla oka gra ofensywna (i do tego ten Kante!). Kalendarz wydaje się stworzony dla Płocka aby poprawić swoją pozycję jaką zajmował po jesieni tj. 9. Co za tym idzie rośnie nam poważny kandydat do grupy mistrzowskiej po 30 kolejce.

Jedno pytanie o Cracovię, czy warto po meczy z Legią brać zawodników z Krakowa (Piątek + kalendarz może to być mieszanka dająca dużo punktów)? Jeśli szukamy różnić dla popularnych napastników to warto, gdyż według statystyk premium trwa masowa wyprzedaż napastnika.

Pogoń Szczecin po przyznaniu jej Specjala po kolejce 22 obniża loty i spada z 10 na 13 miejsce w kalendarzu. Jednak wydaje się, że w Szczecinie co kolejkę będę przeżywali raz wzloty a raz upadki. Nie wierzę w stabilizację tej drużyny, choć w spadek z ligi też nie.

Gdzie się podziała forma Lechii Gdańsk? Z takim potencjałem problem musi tkwić gdzieś indziej. Macie jakieś wieści, przypuszczenia to zapraszam do dyskusji. Na ten moment wstrzymujmy się z graczami z nad morza! Pogoń, Lechia, Arka sorry ale ja nic nie wybieram.

Na koniec jedno słowo o Śląsku: „padaka”.

Niech szczęście fantasy będzie z Wami!

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 1, Średnia: 5,00 z max: 5)
Loading...