Kalendarz Ekstraklasy: 23-27 kolejka

Kalendarz wrzucony na bloga przed rozpoczęciem pierwszej kolejki cieszył się dużym zainteresowaniem, więc nie pozostaje nic innego jak go zaktualizować, udoskonalić i przekazać go Wam abyście mogli korzystać.

Zapraszam!

Co nowego w kalendarzu?

Jestem otwarty na wszelkie uwagi i komentarze. Tak też się stało tym razem. Do kalendarza wprowadziłem duże i małe litery przeciwników (dzięki Tomek za wskazówkę) a od siebie oznaczyłem odpowiednim kolorem w zależności czy grają u siebie czy na wyjeździe. Ułatwi to spojrzenia na całość kolejek.

„Ruchomy” kalendarz.

Do 22 kolejki przyjąłem wyjściowo formę drużyn z jesieni. Tym razem skoro już widzieliśmy jak się drużyny prezentują trzeba to uwzględnić. Żeby nie sugerować się tylko jednym meczem w najbliższych kolejkach kalendarz policzę wagowo. Do 23 kolejki przyjmuję 70% wagi z tabeli jesiennej i 30% z kolejki 22 liczonej po zdobytych punktach. Kolejne weekendy będą liczone następująco: jesień 40% vs 60% wiosna, a po 3 kolejkach wiosennych biorę aktualną formę.

Trzeba pamiętać, że kalendarz atrakcyjny na 22 kolejkę może w znacznym stopniu różnić się po kolejce np. 24. Jeżeli np. Lech przegra 3 pierwsze mecze to stanie się atrakcyjnym rywalem dla pozostałych zespołów. Tak więc kalendarz na ten moment będzie dość „ruchomy”. Dlatego też jest ważne aby sprawdzać go po każdej kolejce.

Specjal (połączone „specjalny” & „special”):

Po 22 kolejce mój „specjal” (dodatkowy 1 punkt w kalendarzu) mógł trafić tylko do jednej drużyny. Pogoń Szczecin! Drużyna, która chyba była największym zaskoczeniem w tej kolejce. Można było co prawda przewidzieć, że Pogoń wygra ale aż 4-1 to już nie koniecznie.

Na drugim biegunie ląduje Termalika z -1 punktem do kalendarza. Zastanawiałem się czy nie powinna być tutaj Sandecja? Jednak wybieram „Słoniki” gdyż grali u siebie, dostali lanie 0-3, nic nie pokazali mimo iż Korona nie była w wyśmienitej dyspozycji.

Tak prezentuje się już sam kalendarz na kolejki 23-27.

kalendarz na kolejki 23-27
kalendarz na kolejki 23-27

Pierwsza czwórka się nie zmieniła. Nadal na 4 miejscu jest Arsenal … tzn Lech Poznań. Miejscami 2 i 3 zamieniły się Legia i Jagiellonia, która ma dwa dość trudne spotkania na wyjeździe w kolejkach 25 i 27. Liderem na najbliższe 5 kolejek nadal jest Górnika Zabrze, mimo iż pierwszy mecz przegrany to i tak poziom sportowy przeciwników pozwala na zielony kalendarz.

Zwracamy uwagę co się zaczyna dziać od 25 kolejki! Oprócz Górnika reszta z TOP4 zaczynają mecze ze sobą. Więc nie przesadzajmy z potrajaniem zawodników z Legii, Lecha i Jagi. Z drugiej strony patrząc do 25 kolejki jeszcze szmat czasu. W dwie kolejki można nawalić tyle punktów, że w kolejkę 25 możemy wchodzi z drzwiami.

Wystrzegamy się takich drużyn jak Termalika, Śląsk. Raz, że ciężki terminarz. Dwa, forma daleka od najlepszych. Do tego grona możemy spróbować zbliżyć Arkę, która ma dwa trudne mecze na wyjeździe z rzędu. Świat fantasy uwielbia równowagę, skoro Arka ma na wyjeździe to ktoś musi mieć u siebie. Tą drużyną jest Jagiellonia, która zaprezentowała dość skuteczną piłkę w Gliwicach. Może warto rozważyć jednak zakup 1-2 zawodników z Białegostoku na kolejki 23-24.

Poszczególnych zawodników nie ma co wymieniać. Poczekajmy na wpis na blogu dotyczący własnie tej tematyki (będzie koło czwartku). Jak myślicie, na które drużyny ze środka kalendarza powinniśmy stawiać? Wisła? Lechia? A może Korona?

Niech szczęście fantasy będzie z Wami!

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...