Gdzie szukać punktów w kolejkach 25-27

Wpis gościnny: Michciu ponownie analizuje kalendarz pokazując swoją tabelkę. Warto! Przeczytajcie:

Kolejna partia meczy weekendowych przed nami, kogo warto kupić? Kogo trzeba się pozbyć? Krótko w żołnierskich słowach o każdym ze spotkań. Ale przed tym jak skupimy się na 25 kolejce należy spojrzeć w przyszłość ponieważ gry typu fantasy to nie tylko 2 transfery na konkretną kolejkę a strategia długo falowa.

Kalendarz 25-27

W moim przypadku zawsze patrzę na 3 najbliższe kolejki co przedstawia tabela.

Analiza kalendarza 25.-27. kolejka Ekstraklasy. Autor: Michciu (szlaka paka)
Analiza kalendarza 25.-27. kolejka Ekstraklasy. Autor: Michciu (szlaka paka)

W czubie są Legia, Ruch i Lech. Można powiedzieć, że 2 z 3 zespołów się zgadzają – dziwi oczywiście pozycja Ruchu Chorzów, który w rozkładzie jazdy ma kolejno Lechię u siebie, która na wyjazdach nie zachwyca. Zagłębie na wyjeździe (raczej mecz bez pkt) oraz Piasta u siebie i tym właśnie meczem Ruch tak wysoko wskakuje w tabeli 3 kolejek.

Jeśli myślimy o kimś kto da punkty to raczej Niezgoda i to jeszcze bym ostrożnie do tego podszedł. Nie będę się skupiał na Legii i Lechu ponieważ każdy kto gra wie kogo z tych drużyn kupić, czy to będzie Rado, Odjidja czy Majewski, Kownacki to już od każdego z osobna zależy ale każdy wybór powinien przynieść punkty – szczególnie w kolejce 26 gdzie Lech gra z Łęczną i 27 gdzie Legia gra ze słabiutką Pogonią. Warto w tych kolejkach mieć po 3 zawodników z tych drużyn. Dlatego też zmiany zalecam już teraz zrobić aby nie wkopać się w ujemne punkty za transfery. Na drugim biegunie czyli miejsca 14-16 drużyny których zawodników należy się wystrzegać – i tyle w temacie.

Kogo na 25. kolejkę?

Miało być krótko o 25 kolejce to będzie:

Śląsk Wrocław vs Piast Gliwice – Warto zakupić: Picha i liczyć na słabo formę Piasta po tym meczu od razu sprzedać 🙂

Arka Gdynia vs Lech Poznań -Warto zakupić: Majewski, Putnocky, Kostewycz. Arka może urwać punkty ale również może tutaj być kolejne zwycięstwo na zero z tyłu. Dlatego bardziej skupiamy się na obronie Lecha.

Wisła Płock vs Bruk-Bet T. – Warto zakupić: Gutkovskis ponieważ ma kilka setek w meczu i w końcu musi się przełamać. Ma sytuacje w których nie jeden z Nas by lepiej nogę dołożył.

Ruch Chorzów vs Lechia Gdańsk – Warto zakupić: Niezgoda jeśli Lechia będzie chciała atakować to idealna opcja na kontrę.

Jagiellonia Białystok vs Korona Kielce – Warto zakupić: Ofensywa Jagi, Cernych, Frankowski i Vassiljev przy czym ostatni idealny na C.

Górnik Łęczna vs Pogoń Szczecin – Warto zakupić: No właśnie … czy warto kogoś? Nie.

Legia Warszawa vs Wisła Kraków – Warto zakupić: Odjidja, Malarz, HlousekZ całym szacunkiem, ale mimo dobrej formy Wisły jest skazana na przegraną. Rado dostał nowy kontrakt – jak to na niego wpłynie? Doświadczenie pokazuje, że może być bardzo dobrze albo bardzo źle.

Cracovia vs Zagłębie Lubin – Warto zakupić: Nadal upieram się przy Starzyńskim, gole i asysty ma. Jeśli nie ma to Zagłębie nie punktuje.

Tanie opcje

Na koniec warto przyjrzeć się budżetowi jaki mamy na transfery. Nie jest on bez dna i żeby pozwolić sobie na zakup wymienionych zawodników należy szukać kasy w takich zawodnikach jak Stolc, Szarek, Niepsuj, Nalepa, Mrozik bo lepiej mieć 2 pkt niż 0 pkt.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Ocen: 1, Średnia: 5,00 z max: 5)
Loading...