Co zapamiętamy z 5. kolejki Ekstraklasy?

Kontuzja Vassiljeva, odejście z Legii Nikolica, statystyki nie zawsze grają – to trzy punkty podsumowania 5. kolejki Lotto Ekstraklasa. Co z niej zapamiętamy?

Kontuzja Vassiljeva

Poprzednio pisałem nieodkrywcze: Vassiljev musi być. Sytuację zmieniła 5. kolejka. Zaledwie 26 minut gry załatwiło wielu konsekwentnie stawiających Estończyka kapitanem. 2x plac musiał zaboleć.

Uraz daje wg różnych źródeł 1-2 tygodnie przerwy. Zapewne Vassiljeva zabraknie w 6. i 7. kolejce, po których jest przerwa reprezentacyjna.

To oznacza, że trzeba pomyśleć o zastępstwie. Dla nieposiadających pomocnika Jagiellonii w składzie daje to wreszcie pewną przewagę – nie muszą wykorzystywać transferu na tę wymianę.

Statystyki nie zawsze grają

Cieszyłem się, że w Ekstraklasie wreszcie mamy statystyki tak nam przydatne – kluczowe podania czy stworzone okazje. Wykoncypowałem z nich, że Ondrasek będzie dobry wyborem na kapitana. I mocno się pomyliłem.

Przesłanki były spore. Kontuzja Brożka dawała wg mnie pewny plac Ondraskowi. Do tego te liczby. To musiało wypalić.

Nie wypaliło, bo statystyki jedno a trener drugie. Ondrasek zaczął na ławce, oddając miejsce Zacharze. Pojawił się w 2. połowie, ale przy beznadziejnej grze Wisły z Ruchem cóż mógł zmienić. 2×1.

Jak pisałem na początku – to Ekstraklasa, tu nie ma pewniaków czy chłopców do bicia. A jednak tak oceniłem starcie w Krakowie – Ruch przegra. Stawianie przeciw Ruchowi już na początku obróciło się przeciwko mnie. No cóż.

Frustracja była spora. Cóż mogłem napisać…

Choć kolejka wyszła całkiem, całkiem – ten wybór kapitana zabił niemal całe zadowolenie.

Dobre decyzje

Muszę sam siebie jednak pochwalić, by nie tylko marudzić. Stawianie na defensywę Zagłębia spłaca się kolejny raz. Dobrze zainwestowane „grosze” w Warcholaka i słuszny transfer Szwocha z Flavio. To były dobre decyzje.

Oto zdobycz w 5. kolejce, 43 oczka.

Drużyna NaNowo w 5. kolejce Fantasy Ekstraklasy 2016/17
Drużyna NaNowo w 5. kolejce Fantasy Ekstraklasy 2016/17

Nikolić odchodzi

Choć nie jest związane bezpośrednio z kolejką, właśnie to zapamiętam także. Choć transfer nie jest przesądzony, co raz więcej na to wskazuje. Legia awansuje do Ligi Mistrzów a Hull wyrwie jej żądło. Dla nas to… dobrze. Odejdzie ból głowy czy go mieć w składzie a mi ulży, bo w drużynie jest Prijović. A ktoś gole zdobywać musi.

Zmiany w notesie

W poprzednim wpisie zwróciłem uwagę na fajne przewidywania od LBC. Polecali tam Drygasa (1,8) i słusznie (10 punktów). Co ciekawe, podzielam opinię, że to może być Rafał Murawski (2,8) poprzedniego sezonu. Drygas gra wyżej, za napastnika a Muraś jest nieco dalej od pola karnego rywali. Tymczasem to Murawski zaliczył lepszy występ (2 bramki, 16 oczek). Ale to Drygasa wpisuję do notesu.

Moją uwagę zwrócił także Sedlar (0,7) – obrońca z Piasta. Czwarty mecz 90 minut, w tym z Zagłębiem konkretna bramkowa szansa (w sumie 5 strzałów, 1 celny). Choć w poprzednich kolejkach nie strzelał, to biorąc pod uwagę cenę – warto rozważyć.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...