Co zapamiętamy z 3. kolejki Ekstraklasy

Jeden z najtrudniejszych momentów w życiu Prezesa fantasy jest sytuacja, gdy tak wielu tak dobrze punktuje, tylko nie ty. Takie kolejki też się zdarzają. Taka była 3. odsłona Lotto Ekstraklasy. Co z niej zapamiętamy?

Trudne jest życie Prezesa

Cały tydzień rozmyślasz kogo wziąć do składu, analizujesz, szukasz informacji, które dadzą odpowiedź. A gdy już masz skład gotowy, cieszysz się, że to jest to.. dzwoni Kumpel. „Jestem na plaży, ustaw mi skład, powiem ci co i jak”. „Spoko” odrzeknę, loguję się do Jego drużyny i słucham. „Sprzedaj X, kup Szwocha. Dobrze gra. A, i daj go kapitanem!” Kumpel znany jest z wyciągania asów, Szwoch robi robotę w Arce, ale o nim nie myślałem (Vassiljev czy Morioka – kołatało mi się w głowie). I co? Kumpel w sumie ugrał 83 punkty, w dużej mierze dzięki trzem asystom Szwocha. Moja drużyna.. 43. Krótka analiza na plaży była lepsza od mojej tygodniowej. Ot, życie Prezesa…

Nie odkładaj decyzji na później

Ból głowy sprawiał mi Vassiljev. Brać go na Poznań czy jeszcze poczekać? To, że w składzie musi być, piszę tu od 2 tygodni. Decyzja: czekamy. Dwie bramki, 14 punktów. No…

Szkielet drużyny zaczyna się sypać

Szybciutko. Cetnarski stracił miejsce w składzie – czy zostawiać? Dąbrowski odchodzi z Zagłębia – szanse na czyste konta maleją. Drugiego obawiam się mniej, problemem staje się pomocnik Cracovii.

Grająca ławka też ma gorsze dni

Skład ustalałem tak, by mieć grających zmienników na ławce. Ostatnio marudziłem, że na ławce zostało sporo punktów. To teraz na odwrót. W 3. kolejce zostali tam Reca, Stępiński i Hlousek. Trzeci, że nie zagra – było do przewidzenia. Reca i Stępiński razem zdobyli 2 punkty. Gorzej, że Stępiński 0 punktów, bo on zastąpił Cotrę.

Rotacja

No właśnie Cotra. Taki pewniak do gry a tu poza kadrą na mecz na zero z tyłu. Oj, trudna była to kolejka.

Przewaga szybko topnieje

Zacząłem wyśmienicie, by wyhamować już w 2. kolejce i zaliczyć blamaż w 3. odsłonie. Straciłem nie tylko pozycję lidera w swojej lidze, ale także podium. Co więcej – strata to już 24 punkty do podium i 33 oczka do lidera. Tu jednak optymizm – skoro ja straciłem… 😉

Czasem nie ma się czym chwalić

Np. tak wyglądającą drużyną w kolejce. Oczywiście to nie jest dramat, ale.. wielu miało dwa razy więcej, sporo ocierało się o setę punktów. Także tak.

Drużyna NaNowo w 3. kolejce Ekstraklasy 2016/17
Drużyna NaNowo w 3. kolejce Ekstraklasy 2016/17

Zmiany w notesie

Dziś bez odkryć. Aż wstyd pisać, że Vassiljev jeszcze w notesie…

Po 3. kolejce oczy wielu zwróciły się na Szwocha (1,4). Dodając do tego „twierdzę Gdynia”, na mecze u siebie – zapisuję.

Dopisuję także Starzyńskiego (3,1), który robi różnicę nie tylko w Zagłębiu, ale w całej lidze. I punktuje.

 

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...