Co z tym Angulo?

Tytułowe pytanie zadaje sobie co raz mniej prezesów fantasy ekstraklasy, bo posiadanie Angulo jest najniższe od początku sezonu. Wciąż zadaję je sobie ja, bo napastnika Górnika nadal w składzie mam. 

Angulo vs. Carlitos

Przed startem wiosny chyba największym bólem głowy była próba odpowiedzi na pytanie Angulo czy Carlitos? A jedną z największych trudności była budżetowa gimnastyka jak mieć jednocześnie w składzie Angulo i Carlitosa.

Pierwsze siedem kolejek zweryfikowało dylemat – w skrócie Carlitos TAK, Angulo NIE. Pierwszy ma w dorobku 48 punktów (5 bramek, 2 asysty), drugi 21 (0 goli, 2 asysty).

Najniższe posiadanie w sezonie

Na starcie wiosny Angulo miało w składzie 35% drużyn. Rynek szynko zareagował na niemoc Hiszpana z Zabrza. Jeszcze przed 28. kolejką jego posiadanie spadło do 20% i ten poziom utrzymuje się przed 29. kolejką.

Zastanawiam się ile z tych 20% to zombie-drużyny, do których prezesi Angulo z racji, że to.. Angulo – wprowadzili do składu budując swoją szybko opuszczoną drużynę.

Zapewne porównując do jesieni i startu wiosny – z Angulo pozostała garstka aktywnych prezesów, w tym ja.

Kiedy Angulo out?

Od kilku kolejek pojawiało się pytanie czy Angulo out, dla którego zawsze znajdowałem argumenty by jednak zostawić i dać kolejną szansę.

Ostatnio przed 28. kolejką zastanawiałem się czy pozyskując Piątka (wiadomo) zrezygnować z Carlitosa, który dopiero co dał mi moc 2×17 punktów czy Angulo czekającego na pierwszą bramkę w 2018 roku.

Wybrałem oczywiście źle, choć może i racjonalnie a na pewno znalazłem argument – w końcu Wisła jechała na Łazienkowską a w Kielcach można było liczyć na sporo bramek. Do tego do Zabrza zaraz przyjeżdża Sandecja a Wisła podejmuje Lecha.

W meczu Korona – Górnik bramki padały, Angulo nawet jedną strzelił, ale.. nieuznaną. Z żółtą kartką zamknął wynik na 2 oczkach. Carlitos za to w Warszawie robił co chciał na 12 punktów. Dodam, że koleżanka z ligi prywatnej zrobiła transfer odwrotny. Ta kobieca intuicja.

Co dalej?

Najchętniej tweeta bym powtórzył, bo trudno nie dać szansy Angulo, gdy do Zabrza przyjeżdża Sandecja (zobaczcie kalendarz).

Z tym, że takich meczów „na przełamanie” Angulo miał już wiele. Może znowu Górnik postrzela, ale bez udziału Hiszpana. Albo mu nie uznają. Albo nie strzeli karnego. Albo.. Trudne jest życie prezesa.

Spojrzę jeszcze na liczby

Jesienią po 7 kolejkach Angulo miał 9 bramek i 65 punktów.

W 7 meczach oddał 26 strzałów, w tym 15 celnych. Miał 10 okazji na bramkę, sam stworzył 4 i zanotował 8 kluczowych podań. Do tego miał 1 asystę.

Wiosną po 7 kolejkach choć bez bramek – ma te liczby. 20 strzałów, w tym 9 celnych. 4 okazje i 3 stworzone + 8 kluczowych podań.

Zobaczcie:

Jesień Wiosna
Gole 9 0
Asysty 1 2
Okazje Miał 10 4
Okazje Stworzył 4 3
Kluczowe Podania 8 8
Strzały 26 20
Strzały Celne 15 9

W moich tabelkach po 28. kolejce Angulo wciąż zajmuje 4. miejsce (za Carlitosem, Bezjakiek i Piątkiem). Gdzie te bramki?

Sam przynajmniej mam kolejny argument by nie zrezygnować w 29. kolejce. Może nawet warto pokusić się o opaskę. Do wielu moich rywali będzie to różnica (i tu wjeżdża szyderczy uśmiech moich rywali).

Co z tym Angulo?

Argumenty na Sandecję, argumentami, ale tytułowe pytanie pozostanie nawet wtedy, gdy Sandecji strzeli gola. Bo:

  • w 30. kolejce Górnik jedzie do Poznania a później przed nim rywalizacja w czołowej ósemce
  • jego obecność w składzie to 4,2 mln na jednym slocie
  • to też ograniczenie do posiadania Carlitosa
  • zajmuje też miejsce, które można oddać Bezjakowi / Gytkjaerowi / Piątkowi / Niezgodzie / Kaczarawie

Chyba, że gol w meczu z Sandecją będzie tym oczekiwanym „przełamaniem” i „otworzy worek z bramkami” (i tu znowu słyszę ten śmiech rywali).

Macie w składzie Hiszpana? Co z tym Angulo?

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...