Co wiemy po 2 kolejkach wiosny w Ekstraklasie?

I ruszyli. Pierwsze dwie kolejki wiosny w Ekstraklasie to dla wielu z nas sinusoida. Można było słabiej zacząć i odrobić w 2. kolejce. Lub odwrotnie – zacząć świetnie a zjechać w 2. odsłonie. Co już wiemy?

Słabiej i w górę

Sam zacząłem przeciętnie, od 56 punktów. Wynik przyzwoity, ale niemal połowa tego, co najlepsi. Niegrający Tomasik zepsuł mi wynik, tracąca bramkę Wisła Płock także.

Odrobiłem to w 2. kolejce, gdy pojawiło się 88 oczek. Kapitan Vassiljev potwierdził, że warto było wyłożyć 4,5 mln. Radović uratował 0 punktów Hlouska w obronie Legii. Transfer Starzyńskiego był dobrym wyborem.

Co dalej?

Kto „must have”?

Dwie kolejki to niewiele informacji, ale już pojawiają się piłkarze, których mieć trzeba.

Vassiljev na starcie zraził wielu ceną (4,5 mln), ale wynik w 22. kolejce Ekstraklasy (22 pkt) przekonuje, że inwestować warto. Widać to po posiadaniu: 15% przed mega kolejką, obecnie (tuż przed 23. kolejką) już 19%. Kosta zdaje się być gwarantem punktów w perspektywie całej rundy.

Generalnie warto mieć 2-3 piłkarzy z Jagiellonii, która choć na starcie dostała bęcki w Gdańsku – niekoniecznie może spalić się wiosną (co wielu wieszczyło). Tym bardziej, że najbliższy kalendarz – Wisła K (w), Śląsk (d), Korona (d), przekonuje.

Na drugi plan wysuwa się Kostewycz z Lecha. Obrońca, ale już z asystą i dwoma czystymi kontami. Pewniak do gry, bo trener woli poświęcić Tetteha, gdy ogranicza go limit piłkarzy spoza UE na boisku.

Trzeci to Kownacki. Przy cenie (1,9) był opcją startową. Posiadanie blisko 50% (48) mówi: wszyscy biorą. Tym bardziej, że wygrywa rywalizację z Robakiem.

Czyli Lech. Acz najbliższe dwa mecze: Pogoń (w), Lechia (d) to niekoniecznie czyste konto. Za to warto wybierać pomocników Kolejorza. Tylko który? To jest pytanie. Zaczął Jevtić, ostatnio odpalił Majewski. Przypomina to wybór z drugiej linii Liverpoolu w FPL – wielu kandydatów, wiele szans na punkty, ale który tym razem?

Lechia, choć zawiodła wielu w 22. kolejce – w perspektywie rundy zapewne przyniesie punkty. Flavio może odstraszać ceną (3,2), Marco (2,5) za to zdecydowanie wygrywa z Kuświkiem – więc przynajmniej na teraz znika problem: którego z ataku.

Choć to tylko jeden mecz, ale widać, że Starzyński przy cenie (2,2) jest opcją „must”. Karne bije, stałe bije, próbuje z dystansu. Warto.

Legia meczem z Ruchem pokazała, że wpadki wciąż się jej zdarzają. Zniknął już problem rotacji z Ligą Europy, ale nie z napastnikiem. Necid (4,5) to w tej chwile mocne przeinwestowanie. Radović (4,0) pokazuje, że bez niego nie ma gry. Liczby mówią o Ofoe, ale tu problemem pozostaje cena.

Różnice?

Problem piłkarzy „must have” to w większości cena, ale też co raz wyższe posiadanie i zmniejszanie się różnic z innymi drużynami, z którymi walczymy. Trzeba szukać.

Ekstraklasa pokazuje, że znaleźć można. Tylko trudno trafić. W ostatniej kolejce Korona pokazała pazur – Micanski, Kiełb robili ostatnio różnicę. Ruch udowodnił, że jednak może dać punkty w niewysokiej cenie –  Niezgoda czy Lipski.

Trzeba szukać.

Można grającą ławkę

Gdy budowałem zespół opierając go o Vassiljeva i Radovica, wiedziałem, że ciężko będzie z grającą ławką. Tymczasem można znaleźć punkty w cenie 0,5 mln.

Obrońca Stolc wskoczył do podstawy Arki. Pomocnik Szymański puka do środka Legii. Obaj za 0,5. Obrońca Szarek z Termalici rozegrał cały mecz (0,6). Zawsze dobrze mieć choć punkcik na ławce w razie nieoczekiwanej absencji w podstawie.

Są zmiany cen

To niemałe zaskoczenie. Już mamy ruchy w wartościach piłkarzy w Fantasy Ekstraklasa. Szkoda, że nie do końca jasne i niewidoczne.

Kostewycz, Kownacki, Majewski wskoczyli +0,1. Więcej na razie nie zauważyłem.

Kogo na 3. kolejkę?

23. kolejka Ekstraklasy to Legia z Termalicą u siebie. Po Ruchu można wątpić w czyste konto, ale raczej nie w siłę ofensywną.

Lechia podejmuje Cracovię i może bracia Paixao odrobią słabszą poprzednią kolejkę.

Warto zajrzeć w kalendarz przygotowany przez redaktora Michcia.

Oceń artykuł
FatalnySłabyPrzeciętnyDobryRewelka! (Brak Ocen, Oceń jako Pierwszy!)
Loading...